Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Фінансово нестійкими визнані 42% російських авіакомпаній

Фінансово нестійкими визнані 42% російських авіакомпаній

PDFДрукE-mail

в "нестабільному фінансово-економічному стані" знаходиться 42% всіх російських перевізниківЯк мовиться в підготовленій відомством довідці, в "нестабільному фінансово-економічному стані" знаходиться 42% всіх російських перевізників з часткою в загальній виручці по ринку 24,4%. Фінансовий стан п'яти перших по пасажирообороту авіакомпаній - "Аерофлоту", "Трансаеро", "Сибіру", "ЮТейра" і "Оренбургських авіаліній" - питань у Росавіації не викликає: вони платоспроможні і стабільні, мовиться в довідці. Але з перевізників, що займають в рейтингу місця з 6-го по 17-е, сім знаходяться в зоні ризику, вказується в документі. При цьому 23% російських авіакомпаній на початок 2010 року мали негативну вартість чистих активів, у зв'язку з чим, згідно Цивільного кодексу, "їх легітимність може бути поставлена під сумнів і є реальна загроза їх закриття".

Про необхідність проводити регулярний моніторинг фінансового стану російських авіакомпаній Росавіація заявила після зупинки польотів альянсу AiRUnion у 2008 році, але вперше провела його тільки за підсумками цього півріччя, оскільки лише 1 квітня Мінтранс затвердив перелік критеріїв для оцінки стану компаній.

Місяць тому, коли керівник Росавіації Олександр Нерадько провів нараду за підсумками піврічного моніторингу, в числі особливо "нестабільних" в цьому відношенні була названа тільки авіакомпанія SkyExpress, що займає 17-ий рядок в рейтингу по пасажирообороту. Через декілька днів холдинг "Базовий елемент" Олега Дерипаскі домовився з акціонерами SkyExpress про стратегічне партнерство, що припускає її об'єднання з вхідними в "Базел" "Авіалініями Кубані".

На думку гендиректора агентства Infomost Бориса Рибака, фінансово благополучними із списку перших 17 перевізників можна безумовно вважати тільки компанії, аффіліровані з лідерами ринку: "Глобус" (входить в холдинг S7 разом з "Сибіром") і дочірні компанії "Аерофлоту" - "Донавіа" і "Нордавіа".

Фінансова спроможність решти авіакомпаній викликає у експертів сумнів. "Важким" Борис Рибак називає положення ГТК "Росія" (6-е місце по пасажирообороту), що мала на початок року борг понад 6 млрд рублів і що збільшила перевезення за перше півріччя всього на 9,1% (всього по ринку - 30,1%). При цьому в 2009 році чистий збиток ГТК "Росія" склав рекордні для галузі 5,7 млрд рублів.

Наступна в рейтингу "Владивосток авіа" залізла в збитки вже цього року: по першому півріччю компанія втратила 729,1 млн. рублів проти прибутку 16,4 млн. рублів за аналогічний період минулого року. Майже такий же збиток в "Уральських авіаліній" (8-е місце) - за підсумками першого півріччя компанія втратила 645,5 млн. рублів.

"Дуже важкою" Борис Рибак називає проблему боргів "Союзу атланта" (11-е місце), які на кінець 2009 року складали близько 14 млрд крб. Експерт побоюється і за фінансове благополуччя двох чартерних перевізників - "ВІМ-Авіа" (10-е місце), яка за два останні роки серйозно скоротила свою присутність на туристичному ринку, і Red Wings (15-е місце), з якою лізингова компанія "Ільюшин Фінанс Ко" (ІФК) вимагає в суді 330,7 млн. рублів за лізинг літаків Ту-204 (загальний борг компанії перед ІФК складає більше 600 млн. рублів).

© 2022 - Економічні новини
   
| Середа, 17. Серпня 2022 || Економічні новини |