Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Світові авіакомпанії закінчать 2012 рік прибутком в $4,1 млрд

Світові авіакомпанії закінчать 2012 рік прибутком в $4,1 млрд

PDFДрукE-mail

Світові авіакомпанії закінчать 2012 рік прибутком в $4,1 млрдСукупний прибуток світових авіакомпаній за підсумками 2012 року складе 4,1 мільярдів доларів на тлі пожвавлення попиту на їх послуги за минулий квартал, повідомляється в прес-релізі Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA).

При цьому в червні IATA прогнозувала загальний прибуток найбільших світових перевізників на рівні 3 мільярдів доларів. Наступного року очікується збільшення показника до 7,5 мільярдів доларів.

"Європейська боргова криза продовжується, а темпи зростання економіки Китаю сповільнюються. Необхідний час, щоб заходи економічного стимулювання в США і Японії почали давати плоди. Не дивлячись на те що деякі ризики лагідніли за останні місяці, вони поки продовжують робити вплив на настрої бізнесу, але динаміка показників авіакомпаній поступово поліпшується", - заявив гендиректор IATA тоні Тайлер (Tony Tyler).

На цьому фоні асоціація чекає збільшення об'єму перевезень до кінця року на 5,3% проти 4,8% в червні. Вантажні перевезення зменшаться на 0,4% в порівнянні з показником 2011 року.

Найбільші збитки в 2012 році зафіксують європейські перевізники - вони втратять, в цілому, 1,2 мільярдів доларів. У червні очікувалися збитки у розмірі 1,1 мільярдів доларів. Навпаки, азіатські і американські авіакомпанії зароблять 2,3 мільярдів доларів і 1,9 мільярдів відповідно. В обох випадках прогноз кращий за попередній (2 мільярди і 1,4 мільярди доларів).

Найменше значне зростання чистого прибутку (400 мільйонів доларів) припаде на латиноамериканські компанії, проте і в цьому випадку прогноз кращий за минулий (100 мільйонів доларів). За підрахунками IATA, єдиним регіоном світу, де перевізники не зароблять великих сум, але і не зазнають збитків є Африка. Раніше очікувалося, що місцеві авіакомпанії втратять до 100 мільйонів доларів до кінця року.

"Авіація грає дуже важливу роль, оскільки може стимулювати зростання світової економіки, пов'язуючи європейські економіки з ринками, що ростуть. На жаль, в багатьох регіонах компаніям доводиться боротися з високими податками і іншими перешкодами - недостатньо ефективним законодавством і відсутністю інфраструктури. Всі ці чинники стримують зростання індустрії, а отже - і світової економіки", - сказав Тайлер.

© 2022 - Економічні новини
   
| Четвер, 11. Серпня 2022 || Економічні новини |