Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Американський автопром справився з кризою

Американський автопром справився з кризою

PDFДрукE-mail

Компанія General MotorsКомпанія General Motors у четвер відзвітує про фінансові результати за підсумками другого кварталу. Очікується, що GM покаже максимальний за 6 років прибуток завдяки збільшенню продажів на світовому ринку і зростанню цін на автомобілі у США, повідомляє діловий портал BFM.ru з посиланням на публікацію Wall Street Journal.

За даними обізнаних джерел видання, за другий квартал компанії вдалося заробити більше 1 млрд доларів.

Виконавчий директор концерну Едвард Вітакер минулого тижня дав зрозуміти, що за квітень-червень 2010 року його компанія зафіксує "вражаючі" результати, які будуть кращі, ніж в першому кварталі, коли компанія одержала 865 млн. доларів прибутку.

Навряд чи, проте, GM вдасться обійти конкурента - компанію Ford Motor, що заробила у другому кварталі 2,6 млрд доларів завдяки добрим результатам як в США, так і в інших країнах.

Для GM прибуток за підсумками другого кварталу підряд означатиме поворотний момент, пише Wall Street Journal. Компанія по суті не одержувала прибуток з 2005 по 2009 роки і з минулого року жила за рахунок держпідтримки, передбаченої в США для порятунку автовиробників.

Фінансовий успіх GM був забезпечений за рахунок зростання продажів у всіх регіонах, окрім Європи, а також завдяки різкому скороченню витрат в ході процедури банкрутства минулого року. З січня по липень включно GM показала зростання продажів на 14% в порівнянні з тим же періодом минулого року. Продажі в США стали приносити більший дохід після того, як компанія відмовилася від неприбуткових брендів і моделей в рамках торішньої процедури банкрутства.

Вітакер говорив, що прагне якнайскоріше розірвати зв'язок з урядом, відзначаючи, що участь держави, через яку абревіатуру GM стали розшифровувати як "Government Motors" ("Державні автомобілі"), відштовхує потенційних клієнтів.

На думку експертів, виручка GM в Північній Америці, що збільшилася в першому кварталі майже на 60% в порівнянні з минулим роком, ростиме і в другому півріччі. Автовиробник продовжує нарощувати виробництво, щоб забезпечити попит на окремі популярні нові моделі. Зокрема, було ухвалене рішення відмовитися від традиційної зупинки виробництва на заводах в літній період, що повинно відобразитися на результатах за третій квартал.

© 2022 - Економічні новини
   
| Четвер, 11. Серпня 2022 || Економічні новини |