Важливо  

участь в тендерах Египет повысил антидемпинговые пошлины на украинский металл (ЛІГА. Бизнес) Египет повысил антидемпинговые пошлины на украинский металл (ЛІГА.

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Для звільнених робочих "Автоваза" знайдуть нову роботу

Для звільнених робочих "Автоваза" знайдуть нову роботу

PDFДрукE-mail

Завод повинен прийняти на роботу 1500 чоловік, зокрема звільнених з "Автоваза"В Самарській області, на території Ставропольського муніципального району, з'явиться особлива економічна зона промислово-виробничого типу. Відповідну ухвалу підписав 12 серпня прем'єр Володимир Путін, що пояснив це рішення наміром диверсифікувати економіку регіону, яка зараз повністю залежить від "Автоваза".

Як пишуть "Відомості", зона стане спеціалізуватися на виробництві автокомпонентів. Вже підписані угоди з 11 потенційними російськими і іноземними інвесторами, які готові вкласти до 41 млрд рублів. Більшість проектів у високій стадії готовності і з 2012 року почнуть працювати.

Про намір побудувати в Самарі завод по виробництву 4,2 млн. автошин в рік раніше заявляли "Ростехнології" і італійська Pirelli. Завод повинен прийняти на роботу 1500 чоловік, зокрема звільнених з "Автоваза". Роботи по споруді промислового цеху почнуться у 2011 році, спочатку випускатимуть покришки тільки для вантажівок.

Серед інших резидентів, з якими складені попередні угоди - німецька ZF Lemforder. Компанія організує в регіоні виробництво модулів шасі. Виготовляти скло для наземного транспорту збирається НВО "Сигма", а група "Хімекс" - легкові комерційні вантажівки. Працювати в ОЕЗ також будуть холдинг "РТ-машинобудування" і ЗАТ "Полад", перша компанія займеться виробництвом енергозберігаючої продукції електромашинобудування, друга - змінних багатогранних пластин з порошкового металу.

Резиденти одержують преференції: податок на прибуток - 15,5 замість 20%, на п'ять років обнуляються транспортний і земельний податки, не платиться податок на майно. При ввезенні устаткування іноземці не витрачаються на ПДВ і мита. Пільги дозволяють понизити витрати інвестора на 30%, наголошується на сайті Мінекономрозвитку. На інфраструктуру з федерального бюджету буде витрачено 7,2 млрд рублів, з регіонального і муніципального - ще не менше 774 млн.

Виробництво автокомпонентів - найслабкіше місце російського автопрому, підтримує рішення уряду Володимир Відулов з JATO Dynamics. До того ж в регіоні багато кваліфікованих кадрів, які через проблеми на "Автовазі" часто не можуть знайти роботу. Але в першу чергу проект буде вигідний іноземним автоконцернам - без них підвищити локалізацію виробництва, як вимагає уряд РФ, було б важко.

© 2022 - Економічні новини
   
| Четвер, 11. Серпня 2022 || Економічні новини |