Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

GM сподівається заробити на акціях до 16 млрд доларів

GM сподівається заробити на акціях до 16 млрд доларів

PDFДрукE-mail

General MotorsGeneral Motors, 61% акцій якої належить державі, офіційно подала заявку на проведення IPO. Таким чином запускається механізм первинного розміщення акцій, за допомогою якого компанія зможе одержати від 12 до 16 млрд доларів.

Це означає, що міністерство фінансів США зможе почати продаж акцій GM, які воно одержало в обмін на 50 млрд доларів держдопомоги, наданої раніше General Motors, повідомляє британська телерадіокорпорація ВВС. Керівництво GM вже протягом довгого часу заявляє про плани зробити корпорацію знову прибутковою, тоді як компанія прагне повернути засоби, одержані від урядів США і Канади.

Подача заявки на проведення IPO відбулася через тиждень після того, як GM повідомила про прибуток в 1,6 млрд доларів, одержаних компанією у другому кварталі поточного року. Це кращий квартальний показник за минулі шість років.

Очікується, що розміщення акцій відбудеться ще цього року. На сьогодні найкрупніше IPO в США провела Visa у 2008 році, одержавши 19,7 млрд доларів.

GM - найбільший у США і в недавньому минулому найбільший у світі автовиробник повідомляє, що акції будуть розміщені на фондових біржах Нью-Йорка і Токіо. Керівництво корпорації не згадує, який саме пакет збирається виставити на продаж. Невідома і первинна ціна акцій.

Про прийдешнє IPO стало відомо через тиждень після того, як про свою відставку оголосив глава GM Едвард Вайтекер. Він прийшов в General Motors в липні минулого року, щоб допомогти реструктуризувати компанію.

Минулого року в цілях мінімізації витрат GM скоротила більше 65 тисяч робочих місць в США. Корпорація також продала  шведський автомобільний концерн Saab, проте зберегла німецький Opel і британський Vauxhall.

© 2022 - Економічні новини
   
| Середа, 17. Серпня 2022 || Економічні новини |