Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Бюджетна стратегія україни на 2014 рік: якою вона буде?

Бюджетна стратегія україни на 2014 рік: якою вона буде?

PDFДрукE-mail

Очевидно, стратегія на 2014 рік багато в чому співпадатиме з "традиціями" 2013-го, коли уряд активно розміщував ОВГЗ і періодично шукав зовнішні ресурси. Правда, дотепер неясно, чи допоможе бюджету наступного року Міжнародний валютний фонд, перезавантаження співпраці з яким продовжує обговорюватися. Вірогідність того, що нова програма буде прийнята до кінця 2013-го, залишається.

Але суперечки з приводу того, обійдеться чи ні Україна без запозичень такого масштабу, не утихають. Тим часом інші партнери нашої держави продовжують рахувати роботу з Фондом маркером довіри. "Ми підписали з українським урядом всі документи з приводу макрофінансової допомоги Україні, але це залежить від угоди з МВФ", - попереджав 10 вересня посол ЄС в Україні Ян Томбінський.

Не найясніша ситуація з майбутніми податковими надходженнями і запозиченнями, очевидно, приведе до активного пошуку альтернативних джерел поповнення бюджету. Традиційно одним з найпопулярніших все ще залишається приватизація. І, схоже, бюджет-2014 в цьому відношенні виключенням не буде. "Від приватизації (закладено, - "Подробиці") 17 мільярдів, абсолютно незрозуміло, по яких це об'єктам. Трансферти пенсійному фонду – 87 мільярдів гривень", - озвучив попередні плани Кабміну присутній на засіданні нардеп від "Свободи" Ігор Швайка. Якщо в кінцевому проекті документа і справді зайде мова про такі надходження від продажу держмайна – питання про реалістичність розрахунків прозвучить цілком закономірно. У 2012 році приватизація принесла менше 7 мільярдів гривень (67,6% річного плану). У 2013-м Кабмін розраховував на більше. Але поки із запланованих 10,9 мільярдів держава одержала менше 100 мільйонів гривень. Ступінь вірогідності того, що Фонд держмайна легко надолужать таке відставання від плану, невелика. Але навіть якщо цього не трапиться – заробити 17 мільярдів за наступний рік буде теж дуже непросто.

Хоча наочно говорити про держбюджет до офіційної публікації проекту все-таки неможливо, вже зараз можна допустити, що документ чекає цікава доля. Поєднання некращої економічної кон'юнктури з політичними реаліями, адже 2014 рік для України – знову передвиборний, навряд чи не позначиться на положенні справ. А, означає, політична осінь виглядає багатообіцяюче. Але яким би не виявився прийнятий бюджет – його ще належить виконувати.

Закінчення. Початок дивіться тут.

© 2023 - Економічні новини
   
| Середа, 31. Травня 2023 || Економічні новини |