Важливо  

Читайте також  У новому числі газети ПОСТУП

Перша сторінка   ·  Казус Аграмунта  Погляд   ·  Українсько-польська війна пам'ятників: новий виток  Поступ у Львові   ·  Львівське сміття: I'll be back    ·  У Львові затримано понад 30 учасників масової бійки (ФОТО)  Поступ з краю   ·  Мільярди Януковича: українська влада отримала нову тему для піару  Поступ у світі   ·  КНДР пригрозила знищити атомну підводний човен ВМС США з ракетами Tomahawk  Тема Поступу   ·  Одеса: новий епіцентр антиукраїнських процесів?  Точка зору   ·  Українська весна. Як довгі травневі вихідні допомагають об'єднанню нації  Економіка у Поступі   ·  А у нас в трубі газ: чи зможе Україна відмовитися від імпорту палива  Калейдоскоп Поступу   ·  Розкрито походження свійських коней  Спорт-Поступ   ·  Кличко програв британцю Джошуа в бою за титул чемпіона світу  Пост-Factum   ·  Огрядний небіжчик викликав пожежу в американському крематорії 

Основні поняття економіки  

Банк Олега Тінькова виявився лідером по збитках на поганих кредитах

Банк Олега Тінькова виявився лідером по збитках на поганих кредитах

PDFДрукE-mail

Банк "Тінькофф Кредитні Системи" ("ТКС-банк")Банк "Тінькофф Кредитні Системи" ("ТКС-банк") у 2009 році списав 1 млрд рублів кредитів, втративши на цьому більше за всю решту російських банків, пишуть "Відомості".

Минулого року "ТКС-банк" списав кредитів на 998,8 млн. рублів (17,5% активів на кінець року), а в цьому за перше півріччя - ще 645 млн. рублів (8% активів), підрахував керівник аналітичного департаменту "БКФ-банку" Максим Осадчий на основі 102-ї форми звітності (рядок "Витрати від списання активів і нестягнутої дебіторської заборгованості").
Списання відображають об'єм продажів колекторам, підтвердив представник "ТКС-банку". Згідно МСФО за 2009 рік рівень непрацюючих кредитів (NPL) у банку склав 5,2% (0,4 млрд рублів), уточнює фінансовий директор "ТКС-банку" Ілля Писемський. Всі вони з простроченням 90-180 днів, борги з більшим простроченням банк продає колекторам за 2,5-7,5%.

Виходить, майже чверть (22,7%) кредитного портфеля банку була проблемною. Банк давно накопичував борги, пояснює Писемський: "До 2009 року ми погані портфелі не продавали взагалі, те, що продане минулого року, - це кредити, задефолтивші ще у 2007-2008 роках". Втім, за перше півріччя банк продавав відносно свіжі погані кредити, з їх обліком у банку було зіпсовано близько 13% портфеля.

Насправді прострочення в 1,5-2 рази нижче, запевняє Писемський: "Річ у тому, що в об'ємі списуваних боргів близько половини займають штрафи". Це досить багато для такого короткого прострочення: наприклад, у "ХКФ-банку" штрафи і пені складають близько 30% прострочених на рік боргів.

В інших банках втрати від списань значно менше. На другому місці за підсумками 2009 року - "Новікомбанк" (236 млн. рублів, або 0,6% від активів), на третьому - "ВТБ 24" (176 млн., 0,02%).

© 2019 - Економічні новини
   
| Віторок, 22. Січня 2019 || Економічні новини |