Важливо  

Курсы бухгалтера киев, БЕСПЛАТНЫЙ пробный урок По окончанию бухгалтерских курсов каждый слушатель при условии освоения минимум 90% объема курса получает документ о завершении обучения, который станет хорошим бонусом при трудоустройстве. Учитывая, что учебный центр «ДАНКО» имеет четыре филиала, Вы можете выбрать удобное для Вас место для прохождения курсов бухгалтера киев. Кроме групповых занятий Вы можете заказать индивидуальное или дистанционное обучение, при которых график и программу курса можно согласовать отдельно.

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Всесвітній банк призвав не обмежувати експорт зерна, а Путін думає про продовження заборони на експорт

Всесвітній банк призвав не обмежувати експорт зерна, а Путін думає про продовження заборони на експорт

PDFДрукE-mail

Директор Всесвітнього банку (ВБ) Нгозі Оконджо-ІвеалаДиректор Всесвітнього банку (ВБ) Нгозі Оконджо-Івеала, призвала світових експортерів зерна не обмежувати зарубіжні постачання зерна, повідомляє діловий портал BFM.ru.

Оконджо-Івеала виразила надію, що крупні виробники зерна, серед яких США, компенсують зниження об'ємів доступного зерна на світовому ринку в результаті рішення Росії ввести заборону на експорт цього товару.
Сильна засуха в Росії привела до зростання світових цін на пшеницю. Різке збільшення цін на зернових ринках поки не є кризовою ситуацією, вважає директор ВБ. Проте, за її словами, така тенденція робить менш стійким положення бідних країн.

Занепокоєння ВБ ситуацією на зернових ринках викликане також зниженням експорту з України і руйнівними для сільського господарства проливними дощами в Індії, Пакистані і Китаї, відзначила Оконджо-Івеала. Проте, глобальний ринок продовольства сьогодні забезпечений зерном краще, ніж у 2008 році, сказала вона і нагадала, що два роки тому ціни на зерно виросли до рекордного рівня і стали причиною хвилювань в країнах третього світу.

- Експортувати зернові з України не заборонено, але практично неможливо

Тим часом засуха в Росії примусила власті в черговий раз знизити прогноз урожаю зерна цього року ще на 5-10 мільйонів тонн, а також задуматися над продовженням заборони на його експорт, повідомляє агентство Reuters з посиланням на прем'єр-міністра Володимира Путіна.

"За останніми прогнозами Мінсельхоза, урожай буде значно скромніший, ніж ми припускали на початку року. Це буде 65, а навіть, можливо, і 60 (мільйонів тонн)", - сказав Путін на засіданні президії уряду.

Ще минулого тижня Мінсельхоз прогнозував урожай на рівні 70-75 мільйонів тонн.

За словами Путіна, для внутрішнього насичення зерна в Росії досить. Але, як показують розрахунки "Рейтер", на експорт практично нічого не залишиться.

"Країна споживає приблизно 77-78 мільйонів тонн зерна в рік. Цього року нам буде потрібно десь 78 мільйонів тонн... Навіть якщо візьмемо скромний сценарій - 60 мільйонів тонн, у нас є 9,5 мільйонів тонн у запасі в інтервенційному фонді і плюс 21 мільйон тонн - перехідний залишок минулого року. Тобто, у нас 90 мільйонів тонн", - сказав Путін.

За експертними даними, перехідні запаси зерна, що оцінюються в 21,7-24 мільйони тонн, вже включають інтервенційні 9,5 мільйонів тонн. Простий розрахунок показує, що насправді забезпеченість Росії зерном цього року може скласти 81,7-84 мільйони тонн.

За вирахуванням 78 мільйонів тонн для внутрішнього споживання в залишку виходить всього 3,7-6 мільйонів тонн, що вельми небагато для внутрішніх запасів і практично не залишає шансів на експорт.

Минулого тижня Росія ввела тимчасове ембарго на вивіз зерна і муки з 15 серпня до 31 грудня, але Путін сьогодні дав зрозуміти, що шанси на відновлення експорту після 31 грудня невеликі, оскільки засуха погубила значну частину посівів під озимі зернові.

"Ми бачимо, що ціни підросли, що ринок завмер в очікуванні. Якщо хтось чекає 31 грудня поточного року, то марно. Ми повинні дивитися на наше рішення про зняття заборони на експорт тільки за наслідками жнив поточного року".

Путін відзначив, що у ряді регіонів буде неможливо сіяти озимі, "тому розраховувати на швидке зняття заборони на експорт поки не доводиться".

"Ми знаходимося в надзвичайній ситуації і зобов'язані перш за все поклопотатися про громадян власної країни, про своїх сільгоспвиробників. Це надзвичайна ситуація, і ми діємо в умовах надзвичайної ситуації", - додав прем'єр.

© 2022 - Економічні новини
   
| Четвер, 11. Серпня 2022 || Економічні новини |