Важливо  

Читайте також  У новому числі газети ПОСТУП

Перша сторінка   ·  Казус Аграмунта  Погляд   ·  Українсько-польська війна пам'ятників: новий виток  Поступ у Львові   ·  Львівське сміття: I'll be back    ·  У Львові затримано понад 30 учасників масової бійки (ФОТО)  Поступ з краю   ·  Мільярди Януковича: українська влада отримала нову тему для піару  Поступ у світі   ·  КНДР пригрозила знищити атомну підводний човен ВМС США з ракетами Tomahawk  Тема Поступу   ·  Одеса: новий епіцентр антиукраїнських процесів?  Точка зору   ·  Українська весна. Як довгі травневі вихідні допомагають об'єднанню нації  Економіка у Поступі   ·  А у нас в трубі газ: чи зможе Україна відмовитися від імпорту палива  Калейдоскоп Поступу   ·  Розкрито походження свійських коней  Спорт-Поступ   ·  Кличко програв британцю Джошуа в бою за титул чемпіона світу  Пост-Factum   ·  Огрядний небіжчик викликав пожежу в американському крематорії 

Основні поняття економіки  

Інтерес населення РФ до банківських депозитів стає аномальним

Інтерес населення РФ до банківських депозитів стає аномальним

PDFДрукE-mail

Агентство по страхуванню внесків (АСВ) РФ Агентство по страхуванню внесків (АСВ) РФ переглянуло свій прогноз по зростанню об'єму внесків в банківській системі у 2010 році з 25% до 30%, що відповідає збільшенню депозитів громадян в банках на 1,9-2,2 трлн рублів, до 9,3-9,6 трлн рублів.

Це вже друге по рахунку коректування прогнозу АСВ у бік збільшення на фоні аномально високого інтересу населення до цього інструменту. В результаті першого коректування прогноз по зростанню внесків був збільшений в травні з 20% до 25%.

Якщо новий прогноз АСВ виправдається, то об'єм депозитів у 2010 році виросте значніше, ніж минулого року, хоча об'єктивних причин для цього зараз значно менше. За підсумками 2009 року об'єм внесків в банках збільшився на 26% при прогнозованих 22%. Тоді експерти пов'язували це з реалізацією відкладеного попиту громадян, що сформувався внаслідок масового відтоку внесків з банків в розпал кризи 2008 року.

До того ж притік внесків 2009 року відбувався на тлі зростання ставок по банківських депозитах, які в середньому складали 14-15%. Тоді як зараз ставки по внесках знаходяться на рівні 8,7% річних. Проте в першому півріччі 2010 року приріст внесків громадян склав 12,7% проти 9,9% в аналогічному періоді минулого року. Всього об'єм внесків на 1 липня поточного року склав 8,4 трлн рублів, що на 2,5 трлн рублів, або на 41%, більше, ніж в передкризовий період (за станом на 1 серпня 2008 року).

"Серед чинників, що визначили зростання депозитів, - бажання частини населення створити подушку безпеки на непередбачені випадки, збільшення ощадної активності забезпечених громадян, а також зниження популярності альтернативних варіантів інвестицій на фондовому ринку і ринку нерухомості", - вказують в АСВ.

Не дивлячись на ознаки відновлення фінансової системи після кризи, банківські депозити є, мабуть, єдиним інструментом, відносно якого довіра громадян відновилася повністю. "Те, що під час кризи вкладники майже не постраждали, позитивно позначилося на привабливості цього виду інвестицій, - вказує зампред правління банку "Ренесанс Кредит". - Що ж до альтернативних інструментів, то на тлі внесків вони поки виглядають дуже ризикованими".

Зміна тенденції притоку внесків в банки зв'язана з ризиками для самих банків. "У кризу багато банків вводили поповнювані депозити з високими ставками, в які населення продовжує нести гроші, підтримуючи вартість залучених банком пасивів на високому рівні, - пояснює в.о. голови правління "Вітас банку" Сергій Сергєєв, - враховуючи, що ставки за кредитами при цьому зменшуються, банки стикаються з проблемою різкого зниження маржі. Звичайно, цього ризику можна уникнути, інтенсивно працюючи з іншими інструментами, але це доступно не для всіх гравців".

© 2019 - Економічні новини
   
| Віторок, 22. Січня 2019 || Економічні новини |