Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Топ-менеджер одного з найбільших банків придумав схему виведення готівки за допомогою втрачених паспортів

Топ-менеджер одного з найбільших банків придумав схему виведення готівки за допомогою втрачених паспортів

PDFДрукE-mail

"Фахівці управління "К" викрили організовану злочинну групу (ОЗГ), що здійснювала незаконну банківську діяльністьГлава відділу одного з крупних банків Росії підозрюється у створенні схеми по виведенню грошової готівки, збиток від якої оцінюється більш ніж у 2 млрд рублів, повідомила офіційний представник управління "К" МВС РФ Ірина Зубарева.

"Фахівці управління "К" викрили організовану злочинну групу (ОЗГ), що здійснювала незаконну банківську діяльність з використанням підроблених дебетових банківських карт, оформлених на загублені паспорти громадян", - розповіла Зубарева "Інтерфаксу". "За два роки протиправної діяльності учасники ОЗГ заробили понад 200 мільйонів рублів, завданий державі збиток оцінюється більш ніж у 2 мільярди рублів", - відзначила вона.

Організував групу і залучив в неї шістьох своїх підлеглих начальник відділу пластикових карт одного з найбільших банків країни. Він придбав декілька "фірм-одноденок", від імені яких відкрив проекти по видачі заробітної платні по пластикових картах в комерційних банках Москви.

Паралельно, за оперативними даними, було оформлено більше 1000 банківських карт на громадян, чиї паспорти були втрачені.

"Зловмисники приймали від організацій і фірм замовлення на виведення крупних сум. Грошові кошти, що поступали на особові рахунки, з призначенням платежу "заробітна платня" знімалися з банкоматів за допомогою цих карт", - розповіла подробиці представник МВС.

По змові з керівництвом банку, термінали не були загальнодоступними і наповнювалися тільки крупними купюрами. За даними управління "К", серед клієнтів злочинної групи були організації, що мають на виконанні проекти, які фінансуються за рахунок бюджету РФ.

"При обшуках в тайниках крім банківських карт вилучено 690 копій загублених паспортів, понад 1000 PIN-кодів до пластикових карт, платіжні і статутні документи і друк фіктивних фірм, документацію по проведенню фінансових операцій з рахунками, оформленими на ці паспорти", - сказала представник управління МВС.

Побуджено кримінальну справу по ст. 171 КК РФ (незаконне підприємництво). Двом учасникам злочинної групи вже пред'явлені звинувачення. Але офіційний представник управління "К" МВС РФ на користь слідства не уточнила ні імен затриманих, ні назви банку.

© 2023 - Економічні новини
   
| Субота, 04. Лютого 2023 || Економічні новини |