Важливо  

Читайте також  У новому числі газети ПОСТУП

Перша сторінка   ·  Казус Аграмунта  Погляд   ·  Українсько-польська війна пам'ятників: новий виток  Поступ у Львові   ·  Львівське сміття: I'll be back    ·  У Львові затримано понад 30 учасників масової бійки (ФОТО)  Поступ з краю   ·  Мільярди Януковича: українська влада отримала нову тему для піару  Поступ у світі   ·  КНДР пригрозила знищити атомну підводний човен ВМС США з ракетами Tomahawk  Тема Поступу   ·  Одеса: новий епіцентр антиукраїнських процесів?  Точка зору   ·  Українська весна. Як довгі травневі вихідні допомагають об'єднанню нації  Економіка у Поступі   ·  А у нас в трубі газ: чи зможе Україна відмовитися від імпорту палива  Калейдоскоп Поступу   ·  Розкрито походження свійських коней  Спорт-Поступ   ·  Кличко програв британцю Джошуа в бою за титул чемпіона світу  Пост-Factum   ·  Огрядний небіжчик викликав пожежу в американському крематорії 
Смотрите http://www.motortest.com.pl dealer hyundai polska.

Основні поняття економіки  

"Дочки" іноземних банків знайшли можливість залучати дешевші засоби, ніж внески росіян

"Дочки" іноземних банків знайшли можливість залучати дешевші засоби, ніж внески росіян

PDFДрукE-mail

рекордно низькі темпи приросту депозитів громадянЗа даними огляду ринку внесків за перше півріччя, опублікованого АСВ, група банків з 100-процентною іноземною участю в капіталі продемонструвала рекордно низькі темпи приросту депозитів громадян. За перші шість місяців поточного року їх об'єм збільшився всього на 1%, до 381,1 млрд рублів, пише газета "Комерсант".

Це незрівняно нижче за темпи зростання ринку внесків за цей період в цілому по банківській системі (на 12,7%) і по інших категоріях банків. Для порівняння, банки Московського регіону за перше півріччя збільшили об'єм внесків на 24,7% (до 749,5 млрд рублів), регіональні банки - на 12,1% (до 1,023 трлн рублів), багатофіліальні мережеві банки - на 13,8% (до 2,575 трлн рублів).

Більш того, таких низьких темпів приросту банки із 100-процентною участю іноземного капіталу не демонстрували останні декілька років: весь кризовий період (у 2008 і 2009 роках) і навіть в докризовий для Росії 2007 рік у цієї категорії банків були одні з найвищих темпів приросту внесків громадян.

В результаті різкого зниження активності банків з іноземним капіталом на ринку депозитів населення їх частка повернулася на докризовий рівень і склала, за даними АСВ, 4,5% від загального об'єму внесків в російських банках (8,1 трлн рублів на 1 липня), впритул наблизившись до рівня 2007 року (4,4%).

Зниження активності на ринку внесків громадян - свідома політика російських "дочок" іноземних банків. "Наш банк одним з перших на ринку істотно понизив ставки по внесках. Сьогодні ми залучаємо засоби населення за адекватною ціною, тоді як не всі кредитні організації зважилися в короткі терміни привести ставки по внесках у відповідність з ринком", - говорить зампред правління "Абсолют банку" Еміль Юсупов.

Зараз максимальні ставки "Абсолют банку" по річних рублевих внесках складають 5-5,5%, по валютних - 0,55-1,0% річних. "Зараз ставки по внесках у російських "дочок" банків-нерезидентів часто навіть нижче, ніж у держбанків (максимальні ставки по річних рублевих внесках "Ощадбанку" - 5-6,25%, по валютних - 2,85-4,55%), хоча в кризовий час іноземні банки прагнули тримати ставки по внесках на рівні ринку, - пояснює головний експерт відділу інвестиційних продуктів і депозитів Юнікредіт банку Сергій Одудов, - В розпал фінансової кризи такими банками були накопичені чималі об'єми дорогих пасивів, але з настанням стабілізації в економіці і відновленням кредитування вартість запозичень для банків істотно знизилася. В умовах, що склалися, у банків більше немає необхідності залучати внески фізичних осіб під високі відсотки".

"Проблема надмірної ліквідності для російських "дочок" банків-нерезидентів особливо актуальна - через властивий їм консерватизм розмістити залучені засоби громадян в кредити у відсутність значимої кількості якісних позичальників їм набагато складніше, ніж іншим категоріям банків, - вказує член правління Райффайзенбанка Андрій Степаненко, - Таким чином, зараз додаткові внески населення таким банкам особливо не потрібні". Максимальні ставки по річних рублевих депозитах Райффайзенбанка - 4-4,9%, по внесках в доларах і євро - 1,5-2,3%.

Зниження ставок по депозитах громадян — загальноринкова тенденція. За рік середнє арифметичне значення максимальних процентних ставок по внесках десяти найбільших банків за об'ємом депозитів знизилося на 6,07 п. п., з 14,85 до 8,78% річних за підсумками першої декади серпня, свідчать дані Банку Росії. Але "дочки" банків-нерезидентів випереджають загальноринкову тенденцію.

© 2019 - Економічні новини
   
| Віторок, 22. Січня 2019 || Економічні новини |