Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

"Дочки" іноземних банків знайшли можливість залучати дешевші засоби, ніж внески росіян

"Дочки" іноземних банків знайшли можливість залучати дешевші засоби, ніж внески росіян

PDFДрукE-mail

рекордно низькі темпи приросту депозитів громадянЗа даними огляду ринку внесків за перше півріччя, опублікованого АСВ, група банків з 100-процентною іноземною участю в капіталі продемонструвала рекордно низькі темпи приросту депозитів громадян. За перші шість місяців поточного року їх об'єм збільшився всього на 1%, до 381,1 млрд рублів, пише газета "Комерсант".

Це незрівняно нижче за темпи зростання ринку внесків за цей період в цілому по банківській системі (на 12,7%) і по інших категоріях банків. Для порівняння, банки Московського регіону за перше півріччя збільшили об'єм внесків на 24,7% (до 749,5 млрд рублів), регіональні банки - на 12,1% (до 1,023 трлн рублів), багатофіліальні мережеві банки - на 13,8% (до 2,575 трлн рублів).

Більш того, таких низьких темпів приросту банки із 100-процентною участю іноземного капіталу не демонстрували останні декілька років: весь кризовий період (у 2008 і 2009 роках) і навіть в докризовий для Росії 2007 рік у цієї категорії банків були одні з найвищих темпів приросту внесків громадян.

В результаті різкого зниження активності банків з іноземним капіталом на ринку депозитів населення їх частка повернулася на докризовий рівень і склала, за даними АСВ, 4,5% від загального об'єму внесків в російських банках (8,1 трлн рублів на 1 липня), впритул наблизившись до рівня 2007 року (4,4%).

Зниження активності на ринку внесків громадян - свідома політика російських "дочок" іноземних банків. "Наш банк одним з перших на ринку істотно понизив ставки по внесках. Сьогодні ми залучаємо засоби населення за адекватною ціною, тоді як не всі кредитні організації зважилися в короткі терміни привести ставки по внесках у відповідність з ринком", - говорить зампред правління "Абсолют банку" Еміль Юсупов.

Зараз максимальні ставки "Абсолют банку" по річних рублевих внесках складають 5-5,5%, по валютних - 0,55-1,0% річних. "Зараз ставки по внесках у російських "дочок" банків-нерезидентів часто навіть нижче, ніж у держбанків (максимальні ставки по річних рублевих внесках "Ощадбанку" - 5-6,25%, по валютних - 2,85-4,55%), хоча в кризовий час іноземні банки прагнули тримати ставки по внесках на рівні ринку, - пояснює головний експерт відділу інвестиційних продуктів і депозитів Юнікредіт банку Сергій Одудов, - В розпал фінансової кризи такими банками були накопичені чималі об'єми дорогих пасивів, але з настанням стабілізації в економіці і відновленням кредитування вартість запозичень для банків істотно знизилася. В умовах, що склалися, у банків більше немає необхідності залучати внески фізичних осіб під високі відсотки".

"Проблема надмірної ліквідності для російських "дочок" банків-нерезидентів особливо актуальна - через властивий їм консерватизм розмістити залучені засоби громадян в кредити у відсутність значимої кількості якісних позичальників їм набагато складніше, ніж іншим категоріям банків, - вказує член правління Райффайзенбанка Андрій Степаненко, - Таким чином, зараз додаткові внески населення таким банкам особливо не потрібні". Максимальні ставки по річних рублевих депозитах Райффайзенбанка - 4-4,9%, по внесках в доларах і євро - 1,5-2,3%.

Зниження ставок по депозитах громадян — загальноринкова тенденція. За рік середнє арифметичне значення максимальних процентних ставок по внесках десяти найбільших банків за об'ємом депозитів знизилося на 6,07 п. п., з 14,85 до 8,78% річних за підсумками першої декади серпня, свідчать дані Банку Росії. Але "дочки" банків-нерезидентів випереджають загальноринкову тенденцію.

© 2022 - Економічні новини
   
| Середа, 17. Серпня 2022 || Економічні новини |