Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Париж і Франкфурт кидають виклик Лондону, переманюючи банки до себе

Париж і Франкфурт кидають виклик Лондону, переманюючи банки до себе

PDFДрукE-mail

Париж і Берлін "намагаються підірвати лідерство лондонського Сіті в діловому світі ЄвросоюзуФранція і Німеччина вступили в запеклу боротьбу з Великобританією, щоб переконати найбільші світові інвестиційні банки перенести свої європейські штаб-квартири на територію цих двох континентальних країн, пише газета "Відомості" з посиланням на публікацію в Sunday Times.

Британський тижневик стверджує, що Париж і Берлін "намагаються підірвати лідерство лондонського Сіті в діловому світі Євросоюзу, пропонуючи приватним фінансовим інститутам особливі податкові пільги строком до 20 років". Видання посилається на представників вищих банківських кругів, які одержали серію неформальних пропозицій через офіційні структури Франції і Німеччини "про значні послаблення", якщо найбільш прибуткові частини їх банківських фінансових операцій будуть перенесені з Лондона до Парижа і Франкфурту. "Президент Франції Ніколя Саркозі навіть торкнувся даної теми під час зустрічі з главами європейських відділень найбільших інвестиційних банків", підкреслює Sunday Times.

Близько 4000 фінансових працівників покинули Лондон за перші шість місяців 2010 року в першу чергу внаслідок введення обмежень на преміальні співробітникам банків. Всього з моменту початку фінансової кризи влітку 2007 року лондонський Сіті позбувся 16 000 високопоставлених фінансистів. Вони або виїхали з Великобританії в інші країни для подальшої роботи, або взагалі відійшли від справ.

Росія також не проти прийняти участь в боротьбі за залучення крупних іноземних інвесторів в умовах, коли країни, де розташовані традиційні фінансові центри, посилюють регулювання фінансового сектора.

Мінекономрозвитку планує створення інтернет-порталу Міжнародного фінансового центру (МФЦ), на якому будь-який користувач зможе одержати відомості про країну, її інвестиційний і економічний потенціал. Інформацію на порталі планується розміщувати спочатку на російській, англійській, німецькій і французькій мовах, надалі - ще і на мовах країн БРІК і арабській.

Пропагувати можливості бізнесу в Росії і привабливість інвестицій в її фондовий ринок буде і неформальний пул. До нього увійдуть представники держави, бізнесу і науки. Досягнення повинні асоціюватися з конкретними особами і історіями успіху, рекомендує Мінекономрозвитку.

© 2022 - Економічні новини
   
| Середа, 17. Серпня 2022 || Економічні новини |