Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

"Роснєфть" виплатила Yukos Capital 13 млрд рублів

"Роснєфть" виплатила Yukos Capital 13 млрд рублів

PDFДрукE-mail

Найбільша російська нафтова держкомпанія "Роснєфть"Найбільша російська нафтова держкомпанія "Роснєфть" за рішенням Верховного суду Нідерландів виплатила голландській Yukos Capital S.a.r.l., підконтрольній колишнім менеджерам ЮКОСа, 12,9 мільярдів рублів, повідомив РІА "Новини" представник компанії.

Верховний суд Нідерландів 25 червня відмовив "Роснєфті" в праві оскаржити рішення Апеляційного суду Амстердама від квітня 2009 року, по якому російська компанія повинна виплатити Yukos Capital близько 400 мільйонів доларів.
Yukos більше року намагався добитися від "Роснєфті" 13 млрд рублів, які позичив у 2004 році "Юганськнєфтєгазу" (входив в ЮКОС, зараз належить "Роснєфті"). У квітні суд Амстердама визнав цю вимогу законною, але "Роснєфть" не поспішала його виконувати.

Рішення МКАС при ТПП РФ було відмінено російськими арбітражними судами всіх інстанцій, проте Yukos Capital вдалося добитися його визнання в голландських судах.

Як ухвалив Верховний суд Нідерландів, відміна цього рішення російськими судовими інстанціями є протиправною, оскільки російська судова система не виступає як незалежний і неупереджений орган по відношенню до "Роснєфті".

У федеральному суді штату Нью-Йорк 8 лютого 2010 року голландська компанія добилася заборони на здійснення платежів на адресу "Роснєфті". Після цього в ЗМІ з'явилася інформація про можливі перебої в експорті російської нафти, оскільки "Роснєфть" не зможе здійснювати доларові платежі.

Лондонський суд 11 березня 2010 року по клопотанню Yukos Capital виніс наказ про накладення арешту на частину майна "Роснєфті" на території Англії і Уельсу на суму 425 мільйонів фунтів стерлінгів як забезпечувальна міра.

Після цього "Роснєфть" пообіцяла заплатити. Забезпечення надав банк, назва якого не розкривається, що гарантував, що кошти виплатять з його засобів або списані з рахунків "Роснєфті". Термін виплати сторони не називали.

У квітні 2010 року Високий суд Лондона зняв арешт з активів "Роснєфті" в Англії і Уельсі, які були заморожені по клопотанню Yukos Capital.

© 2022 - Економічні новини
   
| Четвер, 11. Серпня 2022 || Економічні новини |