Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

"Система" і "Роснано" закликають Путіна поставити бар'єр імпорту мікрочіпів

"Система" і "Роснано" закликають Путіна поставити бар'єр імпорту мікрочіпів

PDFДрукE-mail

"Роснано" і "Система" пропонують мінімізувати імпорт мікроелектронікиАФК "Система" (через дочірній "Сітронікс") і "Роснано" до 2011 року мають намір створити масштабне виробництво мікроелектронних компонентів розміром 90 нм, і "одним з основних чинників успіху проекту є формування стійкого внутрішнього попиту на продукцію мікроелектроніки", пишуть "Відомості".

Газета цитує записку-пояснення віце-президента АФК Сергія Боєва і заступника гендиректора "Роснано" Андрія Малишева: ринок не регулюється і на ньому домінує імпортна продукція, що часто не пройшла сертифікацію, констатують вони. АФК і "Роснано" пропонують внести в законодавство поправки, що забезпечують російському виробнику пріоритет в постачаннях деяких видів мікроелектроніки. Зокрема, це чіпи для документів (цивільних і загранпаспортів, посвідчень, водіїв, і ін.) і радіочастотні мітки (RFID) для маркіровки лікарських засобів, товарів в магазинах, проїзних, автоматизації зберігання і пошуку архівних, бібліотечних і музейних фондів, а також для автоматизації сортування і контролю поштових відправлень.

Окрім цього "Роснано" і "Система" пропонують мінімізувати імпорт мікроелектроніки для ВПК, аерокосмічної техніки, устаткування зв'язку і зовсім відмовитися від імпортних sim-карт для стільникового зв'язку, лічильників електроенергії (їх пропонується замінити на інтелектуальні системи енергообліку - смартметри) і цифрові телеприставки.

Хто виготовлятиме російські аналоги, автори записки-пояснення, не вказують, але пропонують доручити розробку більшості законодавчих ініціатив "Системі" і "Роснано".

© 2023 - Економічні новини
   
| Субота, 04. Лютого 2023 || Економічні новини |