Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

HP розплатиться 55 млн. доларів за хабарі

HP розплатиться 55 млн. доларів за хабарі

PDFДрукE-mail

Комп'ютерний гігант Hewlett-Packard (HP)Комп'ютерний гігант Hewlett-Packard (HP) домовився про виплату 55 млн. доларів для того, щоб врегулювати звинувачення в дачі хабарів для отримання держконтрактів в США, повідомило американське міністерство юстиції. HP звинувачували в підкупі інших компаній з тим, щоб вони рекомендували продукцію держзакупщикам.

В рамках тієї ж угоди з Мінюстом будуть врегульовані і претензії до компанії з приводу неправильно встановлених цін в контракті від 2002 року між HP і федеральним управлінням GSA, США, що займаються закупівлями для держструктур. Стверджується, що при укладенні оборудки постачальник не надав покупцю повну інформацію.

Компанія HP заперечує які-небудь незаконні дії зі свого боку. Але на користь акціонерів було вирішено врегулювати справу в позасудовому порядку, щоб ці проблеми залишилися у минулому. 2 серпня HP повідомила, що домовилася з американськими слідчими про врегулювання справи, але не розкрила суму фінансової компенсації.

Розгляд відносно HP і декількох інших компаній технологічного сектора почався з позовів двох інформаторів, зокрема колишнього співробітника компанії Accenture, що займається комп'ютерним аутсорсингом і консалтингом. Позови були подані в 2004 році.

Ряд компаній також врегулювали справу в позасудовому порядку. Зокрема, корпорація EMC, виробник систем зберігання даних, в травні домовилася про виплату фінансового відшкодування у розмірі 87,5 млн. доларів.

У понеділок, 30 серпня, HP оголосила, що одержала контракт на суму до 800 млн. доларів на постачання комп'ютерного устаткування американським ВПС. В рамках даної угоди HP поставлятиме ВПС США стаціонарні комп'ютери і ноутбуки, монітори і інші продукти.

Також було оголошено, що рада директорів затвердила додатково до 10 млрд доларів витрат на програму викупу акцій компанії, ціна яких впала на 17% після раптового відходу у відставку виконавчого директора Марка Херда (Mark Hurd). Таким чином, HP розширила прийняту минулого року програму об'ємом 8 млрд доларів, що дозволяє, зокрема, регулювати «розмивання» акціонерного капіталу в результаті додавання акцій, що випускаються в рамках акціонерних схем для співробітників.

Hewlett-Packard можуть звинуватити ще і в тому, що компанія давала хабарі в Росії. У середині серпня стало відомо, що Мінюст США зажадав від HP надати внутрішні записи для початку розслідування з цього питання.

Ще в квітні цього року американське видання повідомляло про те, що слідчі в Німеччині зацікавилися виплатами HP, які, можливо, були зроблені, щоб виграти контракт.

Передбачається, що HP заплатила 8 млн. євро хабарів, щоб одержати контракт, по якому американська компанія через свою німецьку "дочку" повинна була продати в Генпрокуратуру РФ комп'ютерне устаткування на суму 35 млн. євро. За даними джерел, знайомих з ходом розслідування, тепер ним займаються не тільки в Німеччині і США, але і в Росії.

© 2022 - Економічні новини
   
| Четвер, 11. Серпня 2022 || Економічні новини |