Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Віце-президенти по рітейлу і розробці iOS покинуть компанію Apple

Віце-президенти по рітейлу і розробці iOS покинуть компанію Apple

PDFДрукE-mail

Віце-президенти по рітейлу і розробці iOS покинуть компанію AppleСтарший віце-президент Apple по розробці мобільної платформи iOS Скотт Форсталл (Scott Forstall) і старший віце-президент по рітейлу Джон Броуетт (John Browett) покидають компанію, мовиться в повідомленні на сайті Apple.

Форсталл - один з перших архітекторів операційної системи Mac OS і глава по розробці iOS - покине Apple наступного року, проте залишиться радником гендиректора компанії Тіма Кука. За розробку iOS - на додаток до існуючих обов'язків по керівництву розробкою операційних систем Mac OS - в Apple тепер відповідатиме старший віце-президент Крейг Федеріги.

В обов'язок Форсталла, крім іншого, входило керівництво розробкою картографічного додатку Apple, який замінив Google Maps в новій платформі iOS 6 і викликало різку критику користувачів. Тепер відповідальність за розробку карт, а також за систему голосового управління Siri буде покладена на старшого віце-президента Apple по інтернет-сервісах Еді Кью.

Компанію також покине старший віце-президент по рітейлу Джон Броуетт, проте термінів його відставки Apple не уточнює. Броуетт зайняв пост, що звільнився в Apple після відходу восени 2011 року Рона Джонсона, в квітні поточного року. Джонсон, фактично створив Apple Store і очолював мережу аж до свого відходу на пост генерального директора американського рітейлера J.C. Penney.

Влітку поточного року Apple вирішила скоротити штат фірмових магазинів і понизити число робочих годин для співробітників Apple Store, що залишилися, проте згодом визнала це рішення помилкою. Броуетт заявив в серпні, що Apple тестувала ефективність нової схеми роботи співробітників Apple Store протягом декількох тижнів, проте визнала її недоцільність і вирішила повернутися до колишньої системи.

Apple активно шукає керівника своєї рітейл-мережі, а на час пошуку команда підрозділу звітуватиме безпосередньо перед Тімом Куком, мовиться в повідомленні компанії.

Причини відходу топ-менеджерів Apple не уточнює. В той же час, ряд керівників Apple приймуть на себе додаткові обов'язки в рамках реорганізації управління компанією. Так, головний дизайнер Apple Джонатан Верб очолить розробку призначених для користувача інтерфейсів для продуктів компанії.

Віце-президент Боб Менсфілд, який залишився в Apple, не дивлячись на заявлений в червні намір піти у відставку, очолить нову групу "Технології", яка об'єднає розробку мікропроцесорів і бездротових технологій в Apple.

Кадрові перестановки оголошені в Apple через більше року після того, як пост гендиректора компанії зайняв Тім Кук, а також після низки презентацій нових продуктів Apple, що відбулися у вересні-жовтні поточного року.

"Ми переживаємо один з найбільш багатих інноваціями і новими продуктами періодів в історії Apple. У число дивовижних продуктів, представлених у вересні і жовтні, входять iPhone 5, iOS 6, iPad mini, нові моделі iPad, iMac, MacBook Pro, iPod touch, iPod nano, а також численні додатки", - відзначив Кук.

Не дивлячись на це, останні фінзвіти Apple і прогнози на наступний квартал розчарували експертів ринку. Чистий прибуток Apple в четвертому кварталі, що завершився 29 вересня 2012 року виріс на чверть - до 8,2 мільярдів доларів, або 8,67 долара на акцію. Виручка Apple за липень-вересень 2012 року склала 36 мільярдів доларів.

Акції Apple закрилися минулої п'ятниці на Nasdaq на рівні 604 доларів за цінний папір, хоча ще у вересні їх вартість доходила до 700 доларів. Відстежити, як фондовий ринок відреагував на кадрові перестановки в Apple, не представляється можливим, оскільки ведучі американські біржі, включаючи Nasdaq, були закриті у понеділок через ураган "Сенді" і залишаться закритими у вівторок.

© 2022 - Економічні новини
   
| Середа, 17. Серпня 2022 || Економічні новини |