Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

"Росатом" наступає по всьому світу

"Росатом" наступає по всьому світу

PDFДрукE-mail

Сергій КирієнкоНа хвилі попиту на ядерну енергію "Росатом" хоче "стати провідним міжнародним гравцем". Про це на зустрічі з журналістами в Торонто розповів глава держкорпорації, колишній прем'єр-міністр РФ Сергій Кирієнко.

"Росатом" має шанси перетворитися на те, чим для газової індустрії є "Газпром", проте "зловісна спадщина радянського минулого, зокрема, Чорнобильська катастрофа", може йому перешкодити, пише The Financial Times. Зараз корпорація націлена на "пошук зарубіжних партнерів по повному ядерному циклу". Зокрема, з Areva і Toshiba ведуться переговори про постачання палива і стратегічних технологій. У перспективі вони можуть привести до сумісних проектів, вважає Кирієнко.

З Казахстаном досягнута домовленість про його участь у збагачувальному заводі в обмін на уран. На переговорній стадії знаходиться такий же договір з Україною. У вівторок акціонерами канадської Uranium One був схвалений продаж контрольного пакету цієї кампанії добувному підрозділу "Росатома".

Кирієнко визнав, що у Росії "не сама хороша" репутація у сфері ядерної енергетики, і повідомив, що для "підвищення прозорості" військовий і цивільний напрями діяльності "Росатома" будуть розділені.

Буде також прийнятий новий закон, що відкриває доступ в галузь іноземним інвестиціям. Крім того, "Росатом" пропонує не тільки будувати ядерні реактори, але і "довічно" забезпечувати їх паливом.

На закінчення The Financial Times відзначає, що ядерна енергетика дає Росії "відмінну можливість диверсифікувати свою економіку".

© 2022 - Економічні новини
   
| Середа, 17. Серпня 2022 || Економічні новини |