Важливо  

Читайте також  У новому числі газети ПОСТУП

Перша сторінка   ·  Казус Аграмунта  Погляд   ·  Українсько-польська війна пам'ятників: новий виток  Поступ у Львові   ·  Львівське сміття: I'll be back    ·  У Львові затримано понад 30 учасників масової бійки (ФОТО)  Поступ з краю   ·  Мільярди Януковича: українська влада отримала нову тему для піару  Поступ у світі   ·  КНДР пригрозила знищити атомну підводний човен ВМС США з ракетами Tomahawk  Тема Поступу   ·  Одеса: новий епіцентр антиукраїнських процесів?  Точка зору   ·  Українська весна. Як довгі травневі вихідні допомагають об'єднанню нації  Економіка у Поступі   ·  А у нас в трубі газ: чи зможе Україна відмовитися від імпорту палива  Калейдоскоп Поступу   ·  Розкрито походження свійських коней  Спорт-Поступ   ·  Кличко програв британцю Джошуа в бою за титул чемпіона світу  Пост-Factum   ·  Огрядний небіжчик викликав пожежу в американському крематорії 

Основні поняття економіки  

"Росатом" наступає по всьому світу

"Росатом" наступає по всьому світу

PDFДрукE-mail

Сергій КирієнкоНа хвилі попиту на ядерну енергію "Росатом" хоче "стати провідним міжнародним гравцем". Про це на зустрічі з журналістами в Торонто розповів глава держкорпорації, колишній прем'єр-міністр РФ Сергій Кирієнко.

"Росатом" має шанси перетворитися на те, чим для газової індустрії є "Газпром", проте "зловісна спадщина радянського минулого, зокрема, Чорнобильська катастрофа", може йому перешкодити, пише The Financial Times. Зараз корпорація націлена на "пошук зарубіжних партнерів по повному ядерному циклу". Зокрема, з Areva і Toshiba ведуться переговори про постачання палива і стратегічних технологій. У перспективі вони можуть привести до сумісних проектів, вважає Кирієнко.

З Казахстаном досягнута домовленість про його участь у збагачувальному заводі в обмін на уран. На переговорній стадії знаходиться такий же договір з Україною. У вівторок акціонерами канадської Uranium One був схвалений продаж контрольного пакету цієї кампанії добувному підрозділу "Росатома".

Кирієнко визнав, що у Росії "не сама хороша" репутація у сфері ядерної енергетики, і повідомив, що для "підвищення прозорості" військовий і цивільний напрями діяльності "Росатома" будуть розділені.

Буде також прийнятий новий закон, що відкриває доступ в галузь іноземним інвестиціям. Крім того, "Росатом" пропонує не тільки будувати ядерні реактори, але і "довічно" забезпечувати їх паливом.

На закінчення The Financial Times відзначає, що ядерна енергетика дає Росії "відмінну можливість диверсифікувати свою економіку".

© 2019 - Економічні новини
   
| Віторок, 22. Січня 2019 || Економічні новини |