Важливо  

Читайте також  У новому числі газети ПОСТУП

Перша сторінка   ·  Казус Аграмунта  Погляд   ·  Українсько-польська війна пам'ятників: новий виток  Поступ у Львові   ·  Львівське сміття: I'll be back    ·  У Львові затримано понад 30 учасників масової бійки (ФОТО)  Поступ з краю   ·  Мільярди Януковича: українська влада отримала нову тему для піару  Поступ у світі   ·  КНДР пригрозила знищити атомну підводний човен ВМС США з ракетами Tomahawk  Тема Поступу   ·  Одеса: новий епіцентр антиукраїнських процесів?  Точка зору   ·  Українська весна. Як довгі травневі вихідні допомагають об'єднанню нації  Економіка у Поступі   ·  А у нас в трубі газ: чи зможе Україна відмовитися від імпорту палива  Калейдоскоп Поступу   ·  Розкрито походження свійських коней  Спорт-Поступ   ·  Кличко програв британцю Джошуа в бою за титул чемпіона світу  Пост-Factum   ·  Огрядний небіжчик викликав пожежу в американському крематорії 

Основні поняття економіки  

Росія займе майже половину уранового ринку ЮАР

Росія займе майже половину уранового ринку ЮАР

PDFДрукE-mail

торговий оборот між Росією і ЮАР минулого року виріс з 400 до 500 млн. доларівДмитро Мєдвєдєв 5 серпня провів переговори зі своїм колегою з ЮАР Джейкобом Зумой. Преторію цікавить підтримка на світовій арені, Москву - кооперація в ядерній сфері.

Не дивлячись на економічну кризу, торговий оборот між Росією і ЮАР минулого року виріс з 400 до 500 млн. доларів, пише "Час новин".

Взаємні симпатії двох держав конвертувалися в підписання ряду документів. Зокрема, "Техснабекспорт" і Eskom holdings Ltd. уклали операцію на постачання в ЮАР в 2011-2018 роках збагаченого в Росії урану, який буде використаний як паливо для АЕС.

Як пояснив глава "Росатома" Сергій Кирієнко, йдеться про таку крупну партію, що вона складе майже половину (45%) від ринку Південно-африканської Республіки. Очікується, що операція потягне на 10% всього зовнішньоторговельного обороту між двома країнами. Кирієнко повідомив, що Москва і Преторія ведуть переговори про будівництво російськими фахівцями в ЮАР нових АЕС, але рішення з цього питання поки не ухвалене.

Як відомо, ЮАР ще за часів апартеїду розвивала військову ядерну програму, але згодом відмовилася від неї. Проте в країні діє АЕС (єдина у всій Африці) з двома реакторами. Проте запаси урану великі для внутрішніх потреб, у Росії ж є вільні потужності по переробці.

Москва готова брати на збагачення південноафриканський уран і поставляти його в ЮАР з тим, щоб республіка могла не тільки задовольняти власні потреби, але і експортувати його.

Глава "Роскосмоса" Анатолій Пермінов розповів, що його відомство планує побудувати в ЮАР наземну станцію прийому інформації з російських супутників. Він також заявив, що російська сторона розглядає можливість постачання в ЮАР спеціальної станції для траєкторних вимірювань і підготовки фахівців для роботи на цьому устаткуванні. Крім того, за його словами, в планах космічних відомств двох країн створення і запуск сумісних космічних апаратів.

© 2019 - Економічні новини
   
| Четвер, 24. Січня 2019 || Економічні новини |