Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Росія займе майже половину уранового ринку ЮАР

Росія займе майже половину уранового ринку ЮАР

PDFДрукE-mail

торговий оборот між Росією і ЮАР минулого року виріс з 400 до 500 млн. доларівДмитро Мєдвєдєв 5 серпня провів переговори зі своїм колегою з ЮАР Джейкобом Зумой. Преторію цікавить підтримка на світовій арені, Москву - кооперація в ядерній сфері.

Не дивлячись на економічну кризу, торговий оборот між Росією і ЮАР минулого року виріс з 400 до 500 млн. доларів, пише "Час новин".

Взаємні симпатії двох держав конвертувалися в підписання ряду документів. Зокрема, "Техснабекспорт" і Eskom holdings Ltd. уклали операцію на постачання в ЮАР в 2011-2018 роках збагаченого в Росії урану, який буде використаний як паливо для АЕС.

Як пояснив глава "Росатома" Сергій Кирієнко, йдеться про таку крупну партію, що вона складе майже половину (45%) від ринку Південно-африканської Республіки. Очікується, що операція потягне на 10% всього зовнішньоторговельного обороту між двома країнами. Кирієнко повідомив, що Москва і Преторія ведуть переговори про будівництво російськими фахівцями в ЮАР нових АЕС, але рішення з цього питання поки не ухвалене.

Як відомо, ЮАР ще за часів апартеїду розвивала військову ядерну програму, але згодом відмовилася від неї. Проте в країні діє АЕС (єдина у всій Африці) з двома реакторами. Проте запаси урану великі для внутрішніх потреб, у Росії ж є вільні потужності по переробці.

Москва готова брати на збагачення південноафриканський уран і поставляти його в ЮАР з тим, щоб республіка могла не тільки задовольняти власні потреби, але і експортувати його.

Глава "Роскосмоса" Анатолій Пермінов розповів, що його відомство планує побудувати в ЮАР наземну станцію прийому інформації з російських супутників. Він також заявив, що російська сторона розглядає можливість постачання в ЮАР спеціальної станції для траєкторних вимірювань і підготовки фахівців для роботи на цьому устаткуванні. Крім того, за його словами, в планах космічних відомств двох країн створення і запуск сумісних космічних апаратів.

© 2022 - Економічні новини
   
| Четвер, 11. Серпня 2022 || Економічні новини |