Важливо  

Читайте також  У новому числі газети ПОСТУП

Перша сторінка   ·  Казус Аграмунта  Погляд   ·  Українсько-польська війна пам'ятників: новий виток  Поступ у Львові   ·  Львівське сміття: I'll be back    ·  У Львові затримано понад 30 учасників масової бійки (ФОТО)  Поступ з краю   ·  Мільярди Януковича: українська влада отримала нову тему для піару  Поступ у світі   ·  КНДР пригрозила знищити атомну підводний човен ВМС США з ракетами Tomahawk  Тема Поступу   ·  Одеса: новий епіцентр антиукраїнських процесів?  Точка зору   ·  Українська весна. Як довгі травневі вихідні допомагають об'єднанню нації  Економіка у Поступі   ·  А у нас в трубі газ: чи зможе Україна відмовитися від імпорту палива  Калейдоскоп Поступу   ·  Розкрито походження свійських коней  Спорт-Поступ   ·  Кличко програв британцю Джошуа в бою за титул чемпіона світу  Пост-Factum   ·  Огрядний небіжчик викликав пожежу в американському крематорії 

Основні поняття економіки  

Росія і Вірменія підписали угоду про будівництво нової АЕС

Росія і Вірменія підписали угоду про будівництво нової АЕС

PDFДрукE-mail

Росія і Вірменія підписали угоду про будівництво нового енергоблоку Вірменської АЕС.Росія і Вірменія підписали угоду про будівництво нового енергоблоку Вірменської АЕС. Документ підписали глава Росатома Сергій Кирієнко і міністр енергетики і природних ресурсів Вірменії Армен Мовсесян у присутності президентів двох країн.

Уряд Вірменії у 2006 році оголосив, що термін експлуатації діючої Вірменської АЕС завершиться у 2016 році. Вірменія, підписавши План дій в рамках програми "нового європейського сусідства", зобов'язалася закрити застарілу АЕС в найкоротші терміни. Мецаморська (Вірменська) АЕС складається з двох блоків, I-й з яких введений в експлуатацію у 1976 році, а II-й - у 1980-му. АЕС має встановлену потужність 815 мВт.

Після грудневого землетрусу 1988 року в березні наступного року спеціальною ухвалою уряду СРСР станція була зупинена. 5 листопада 1995 року, у зв'язку з енергетичною кризою після шести з половиною років консервації, АЕС була повторно запущена. АЕС виробляє в даний час 2 млрд кВтгод електроенергії в рік.

У вересні 2003 року фінансові потоки АЕС строком на 5 років перейшли в довірче управлінні ЗАТ "ІНТЕР РАО ЄЕС".

За оцінками експертів, станція може працювати до 2016 року, але Вірменія готова продовжити термін експлуатації діючого енергоблоку Мецаморськой АЕС, якщо до обумовленого часу не встигне побудувати нову АЕС. За попередніми оцінками для закриття старої АЕС буде потрібно приблизно 280 млн. доларів.

За оцінками Міністерства енергетики Вірменії, будівництво одного блоку потужністю близько 1000 МВт обійдеться в 5 млрд доларів. Будівництво планується почати у 2011 році. Щоб дозволити іноземному капіталу брати участь в будівництві, у 2006 році парламент Вірменії скасував державну монополію на володіння новими атомними енергоблоками.

© 2019 - Економічні новини
   
| Четвер, 24. Січня 2019 || Економічні новини |