Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

"Росатом" купив канадську уранову компанію

"Росатом" купив канадську уранову компанію

PDFДрукE-mail

Держкорпорація "Росатом" збирається видобувати уран в глобальному масштабіДержкорпорація "Росатом" збирається видобувати уран в глобальному масштабі, і перший крок в цьому напрямі зроблений: "Росатом" купив мажоритарну частку в канадській компанії по видобутку урану Uranium One, повідомляє Financial Times з посиланням на главу Росатома Сергія Кирієнко.

Кирієнко особисто приїхав до Канади для підтримки операції ціною в 610 млн. доларів. Добувна компанія "Росатома" АРМЗ доведе свою частку в Uranium One до 51%, в свою чергу ванкуверська компанія одержить половину акцій двох уранових копалень в Казахстані. Акціонери канадської компанії повинні ухвалити рішення про схвалення операції 31 серпня.

"Росатом" вже володіє 40% світового виробництва збагаченого урану, і 17% виробництва ядерного палива. Держкорпорація забезпечує паливом 74 атомних електростанції в 15 країнах і веде переговори про будівництво ще 18-20 АЕС. "Росатом", який шукає партнерів для російських підприємств по збагаченню урану, вже підписав угоду з казахським агентством "Казатомпром" і веде переговори на Україні.

Кирієнко повідомив видання, що держкорпорація шукає можливість будівництва підприємства по збагаченню урану в США. Подробиць він не розкрив, оскільки операція залежить від ратифікації конгресом США міжурядової угоди по співпраці у сфері ядерної енергетики.

Сергій Кирієнко відкинув критику, пов'язану з постачанням ядерного палива для іранської АЕС в Бушері. За його словами, всі уранові стрижні для Бушера будуть поставлені з Росії, куди вони і повернуться після закінчення терміну експлуатації.

© 2022 - Економічні новини
   
| Середа, 17. Серпня 2022 || Економічні новини |