Важливо  

Читайте також  У новому числі газети ПОСТУП

Перша сторінка   ·  Казус Аграмунта  Погляд   ·  Українсько-польська війна пам'ятників: новий виток  Поступ у Львові   ·  Львівське сміття: I'll be back    ·  У Львові затримано понад 30 учасників масової бійки (ФОТО)  Поступ з краю   ·  Мільярди Януковича: українська влада отримала нову тему для піару  Поступ у світі   ·  КНДР пригрозила знищити атомну підводний човен ВМС США з ракетами Tomahawk  Тема Поступу   ·  Одеса: новий епіцентр антиукраїнських процесів?  Точка зору   ·  Українська весна. Як довгі травневі вихідні допомагають об'єднанню нації  Економіка у Поступі   ·  А у нас в трубі газ: чи зможе Україна відмовитися від імпорту палива  Калейдоскоп Поступу   ·  Розкрито походження свійських коней  Спорт-Поступ   ·  Кличко програв британцю Джошуа в бою за титул чемпіона світу  Пост-Factum   ·  Огрядний небіжчик викликав пожежу в американському крематорії 

Основні поняття економіки  

"Газпром" може збільшити дивіденди

"Газпром" може збільшити дивіденди

PDFДрукE-mail

Російський держконцерн "Газпром" обговорює можливість перегляду дивідендної політики у бік збільшення виплат акціонерам.Російський держконцерн "Газпром" обговорює можливість перегляду дивідендної політики у бік збільшення виплат акціонерам.

Проект нової дивідендної політики керівництво "Газпрому" планує розглянути на найближчому правлінні. Повинна з'явитися нова формула для розрахунку виплат, де традиційні 17,5% прибутку по РСБУ будуть лише нижньою межею вилки. Це покаже інвесторам, що "Газпром" готовий платити більше, розповів газеті співробітник концерну. Представник "Газпрому" підтвердив, що таке коректування готується. Але підкреслив: "Все це поки лише пропозиції, які правління “Газпрому” ще тільки обговорюватиме - орієнтовно у вересні".

Інвестори не раз критикували "Газпром" за низькі дивіденди: з виплатами за 2009 рік (56,6 млрд рублів) концерн був восьмим по дивідендній прибутковості з дев'ятки найбільших компаній російського ТЕКа, прибутковість склала всього 1,5%.

Дивідендна політика "Газпрому" затверджена радою директорів у 2001 році. Виплати вираховуються по формулі. Гарантована частина дивідендів - 2% середньої капіталізації "Газпрому" за рік, але не більше 10% прибутку по РСБУ.

Змінна частина - половина від прибутку, який залишається після відрахувань до резервного фонду, на НІОКР, інвестиції "Газпрому" і інше (у сумі - 50-75% прибутку, а залишок - мінімум 15%).

Тільки в 2001 р. 2% капіталізації "Газпрому" були менші, ніж 10% його доходів по РСБУ (концерн тоді коштував всього 11 млрд доларів). І з 2002 року дивіденди виходили на рівні 17,5% прибутку. Правда, за 2003 і 2008 роки фактичні виплати були менші - по директиві держави. А за 2009 рік їх скоротив сам "Газпром", очистивши звітний прибуток по РСБУ від "паперового" доходу від переоцінки акцій компанії "Газпром нафта".

У дивідендній політиці "Газпрому" немає положень про те, що база для розрахунків повинна "очищатися" від паперових збитків або доходів. Внести і таке коректування влітку пообіцяв зампред правління концерну Андрій Круглов. Крім того, в проекті нової дивідендної політики більше немає прив'язки до капіталізації "Газпрому", говорить представник концерну.

© 2019 - Економічні новини
   
| Віторок, 22. Січня 2019 || Економічні новини |