Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Як заробити за допомогою фінансових інструментів

Як заробити за допомогою фінансових інструментів

PDFДрукE-mail

Ціни на дорогоцінні метали падають, в мінус пішли багато пайові інвестиційний фонди (Піфи), знижуються ставки за вкладами. Прибутковість нижче рівня інфляції за підсумками року показати цілий ряд фінансових інструментів, попереджають аналітики.

Чи означає це, що пора "піти в рознос" і витратити, поки не пізно, всі гроші на задоволення? Зовсім ні, кажуть експерти "РГ". Просто, використовуючи кожний фінансовий інструмент, потрібно врахувати деякі нюанси.

1. В рублі - надовго

Прибутковість банківських вкладів хоч і знижується з початку року, навряд чи опуститься нижче інфляції, впевнений президент Асоціації регіональних банків Анатолій Аксаков.

"Я б рекомендував вкладати гроші в гривневі вклади на термін від трьох років", - радить він читачам "РГ". З урахуванням того, що інфляція у довгостроковій перспективі буде знижуватися, цей вид заощаджень може надати максимальну прибутковість, вважає експерт. На думку Анатолія Аксакова, незмінним залишається і такий основний закон при відкритті вкладу як "відкривати депозит в тій валюті, в якій плануєте витрачати після закінчення його терміну"

Ставки за вкладами навряд чи будуть рости найближчим часом. Але інфляція за підсумками цього року буде приблизно на рівні 6 відсотків, а в наступному році вона планується не більше 5 відсотків. У той же час середня ставка за річними вкладами в рублях зараз близько 8,4 відсотка. Депозити в євро і доларах пропонують менший усереднений дохід (3,7 і 3,8 відсотка відповідно). Не виключено, що до свят багато банки знову почнуть пропонувати і так звані "сезонні продукти". По них ставки, як правило, трохи вище. Ну і, нарешті, чим довший термін, на який ви відкриваєте внесок, тим більше відсотки. Ось і дивіться самі: інфляція падає, а відсотки залишаються на тому рівні, який прописаний в договорі. Ще краще спробувати відкрити внесок поповнюваний з умовою, що відсотки будуть нараховуватися за наперед заданої планки.

Ще один серйозний плюс вкладів - депозити розміром до мільйона рублів застраховані державою.

2. Пай на удачу


Якщо інвестувати на довгий термін - краще всього вибирати пайовий інвестиційний фонд (ПІФ), який орієнтований на біржові індекси, вважає фахівець з колективним інвестицій Наталія Бєлова. "У довгостроковій перспективі такі фонди по прибутковості обганяють галузевиків. Якщо говорити про невеликий термін, на який купується пай, то цікавіше ставити на галузь. Зараз це телекомунікації, можна спрогнозувати, що до кінця року вони будуть на підйомі", - розповіла вона "РГ".

У той же час оптимальний строк інвестицій в Піфи - не менше 3 років. Сьогодні, коли ринок знаходиться на спаді, якщо є можливість вкласти на кілька років забути про гроші, то це гарний час для покупки паю.

Пайові інвестиційні фонди (Піфи) вже кілька років доставляють своїм власникам чимало головного болю. Біржові індекси коливаються, погано відновлюються після кризи, і паї "б'є хвилею" разом з ними.

Якщо говорити про відкритих пайових інвестиційних фондах, то за даними порталу Investfunds, на початок жовтня 120 310 таких Піфів показали негативну прибутковість. І тільки 76 фондів змогли вийти на показники вище рівня раніше інфляції.

Причина проста, стверджують експерти, опитані "РГ". Низькі темпи зростання економіки, біржових індикаторів не дають розгулятися керуючим компаніям. Тобто гарантовано інвестувати з прибутковістю, по суті, практично нікуди. Але все не так безнадійно. Так, кращі галузеві Піфи акцій з початку року додали в зростанні 44 відсотки. Але це - максимум. До того ж можна опинитися в мінусі.

3. Золотий блиск багатства

Відкриваючи металевий рахунок, варто звернути увагу не тільки на традиційні дорогоцінні метали, радить фінансовий аналітик Ксенія Соболєва. Наприклад, подумати про паладії. "Цей метал використовується для виробництва комплектуючих для комп'ютерів. А саме цей сегмент ринку зараз на підйомі, потрібно багато паладію і ціни на нього можуть рости", - пояснила Соболєва.

У той же час експерт попередила: вкладення в метали розраховані на довгий термін, говорити високу прибутковість протягом року навряд чи можна, треба відкривати рахунок мінімум на 2-3 роки.

Хоча є й альтернатива, обнадіяла Соболєва. "Є так звані вклади в дорогоцінних металах, де купується деяку кількість грамів золота. Там можна мати гарантований дохід у кількох відсотках, допустимо 100 грамів металу плюс ще 2 грама через рік. І в цьому випадку можна відкривати подібний внесок на більш короткий термін, на півроку - рік", - впевнена вона.

Поки знеособлені металеві рахунки (ОМС), що називається, підкачали. А їх власники журяться: в середньому по ринку вклади в золото, паладій, платина і срібло подешевшали за першу половину року на 21,7 відсотка.

Але стабілізація можлива, втішають експерти. Падіння ціни на золото, наприклад, пов'язано, зокрема, з тим, що світові фінансисти перекладали гроші в американські акції. Папери зросли в ціні і зараз майже досягли стелі ціни. Отже, невелике зростання цін на золото можливий. Та й фундаментально золото продовжує залишатися дуже привабливим інструментом, оскільки дозволяє диверсифікувати ризики. Тому очікувати зниження вартості, що називається, "до нескінченності" навряд чи варто.

Але до Нового року знеособлені металеві рахунки краще не відкривати, попереджає Ксенія Соболєва. "На січень намічено обговорення чергового підняття стелі держборгу США, і в найближчі кілька місяців ситуація на ринку буде досить напружена", - розповіла вона. Після січня ситуація заспокоїться, буде видно, куди рушить ринок далі.

Необхідно пам'ятати, що ОМС не потрапляють під закон про страхування вкладів, так як на таких рахунках обліковуються не грошові кошти, а вага дорогоцінних металів.

4. Діли правильно

Цілком довіряти заощадження одного фінансового інструменту не варто. На ОМС розумно віддати близько 10-25 відсотків вільних коштів, а решта розмістити на банківських депозитах (в пропорції - 50 відсотків рублеві внески. А половину порівну поділити між доларом і євро). Можна також вкладати у біткойн.

При такій диверсифікації портфеля вкладень можливість захистити себе від економічних бур максимальна. Головне, щоб у населення були ці самі вільні кошти.

Цікаво, що і в "скляній банці" сьогодні гроші добре якщо не зберігати, то трохи притримувати, вважає директор Центру структурних досліджень Інституту економічної політики імені Гайдара Олексій Ведєв. "Але зберігати недовго, лише для того, щоб потім інвестувати в певний дохідний інструмент", - попереджає він.

Якщо аналізувати готівкову валюту (а за даними порталу Investfunds євро за останні 12 місяців виріс на 7,68 відсотка, долар - на 2,62 відсотка), підсумкова прибутковість від домашнього зберігання грошей буде менше, продовжує експерт.

"Якщо ґрунтуватися на курс покупки й курс продажу, то вони відрізняються від офіційного курсу ЦБ і вигода "з'їдається". У цій ситуації краще купити, скажімо, ті ж євро і покласти їх на валютний депозит", - пропонує він. Або інвестувати в хорошу покупку, але це вже буде з розряду моральних, а не фінансових вкладень.

Текст російською мовою тут.

© 2023 - Економічні новини
   
| Субота, 04. Лютого 2023 || Економічні новини |