Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Бюджет, якого немає?

Бюджет, якого немає?

PDFДрукE-mail

Відкладати розгляд головного кошторису країни в довгий ящик уряд не став. Деякі цифри майбутнього бюджету сталі відомі 11 вересня. Тепер заснований на них документ в найближчий день повинен відправитися до парламенту. Але міняти вже озвучені макропоказники влади поки не збираються, розраховуючи на зростання ВВП.

 

На початок осені положення бюджетних справ в Україні важко назвати безхмарним. У останні місяці росли і витрати, і дефіцит державного бюджету, і експерти регулярно прогнозують серйозний перегляд кошторису на 2013 рік. В той же час в Кабміні від оптимістичного настрою відмовлятися не поспішають. "Ми чекаємо, що в ІІ півріччі ситуація поліпшуватиметься. І ми в цілому сподіваємося, що економіка вийде на позитивний результат за наслідками року, але це позитивне зростання ВВП буде очевидне менше, ніж 3,4%, які ми прогнозували на цей рік", - розраховував 10 вересня перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта. Сумніви в благополучному зростанні ВВП виникли на основі стриманих прогнозів зарубіжних інституцій і статистичним даним за останній час – всупереч надіям на зростання в другому кварталі 2013 рік ВВП зменшився на 1,3% в річному вимірюванні. В умовах не найпевнішого найближчого майбутнього подальші фінансові плани Кабінету міністрів викликають особливий інтерес. Тим більше що звичних обмежень у членів уряду немає: парламент так і не прийняв подану ще весною бюджетну декларацію, яка звичайно і служить офіційним прогнозом. Більш того, для прискорення бюджетного процесу профільний комітет вирішив вже пропустити цей етап процедури.

Проте, говорити про те, що Кабміну був наданий карт-бланш, не доводиться. З одного боку, складнощі економічної ситуації і самі по собі звужують поле для маневру. З іншою – керівництво країни не забуває враховувати вплив положення справ на умонастрої громадян. "У Україні, як і в світі, вирує економічна криза. Наше головне завдання в цій ситуації – зробити все, щоб життя у людей як мінімум не погіршувалося", - формулював президент "програму-мінімум".

Заповіт глави держави: "Бюджет 2014 роки повинен бути не гіршим, ніж бюджет 2013 роки, а кращим", - належить виконувати Кабінету міністрів. Незадовго до розгляду проекту бюджету прем'єр говорив про реалістичність планів. "Нам необхідно прийняти реалістичний збалансований бюджет держави на 2014 рік. Цей бюджет повинен забезпечити підтримку вітчизняного виробництва на основі цього зростання соціальних стандартів", - напучував колег Микола Азаров ще 4 вересня. "Попереду копітка і стисла в часі робота. Не випереджатиму дискусію про параметри цього складного бюджету. Відзначу тільки, що основні параметра бюджету ми повинні збалансувати так, щоб забезпечити стабільність державних фінансів, завдання економічного розвитку і соціального захисту громадян. Це – головна вимога до проекту державного бюджету наступного року", - настроювався він тижнем пізніше. Оскільки саме може виглядати анонсована "складність"?

Продовження теми тут.

© 2022 - Економічні новини
   
| Середа, 17. Серпня 2022 || Економічні новини |