Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Головний кошторис країни прийнятий за основу. Що далі?

Головний кошторис країни прийнятий за основу. Що далі?

PDFДрукE-mail

Поки що проект державного бюджету наступного року не зареєстрований в парламенті, важко оцінити масштаби його здійснимості. До того ж влада наполягає: робота продовжується, параметри узгоджуються. Згідно офіційним повідомленням, 11 вересня кошторис був прийнятий за основу, але у преси виникли деякі сумніви з приводу глибини попереднього опрацьовування проекту.

"До кінця тижня у нас є три робочих дні. Всі питання узгодження повинні бути закінчені і проект повинен бути внесений до парламенту", - уточнювала перший заступник глави АП Ірина Акімова. Згідно нормам, законопроект про бюджет повинен бути відправлений до Верховної ради до 15 вересня, і уряд має намір укластися в ці рамки. Проте за підсумками засідання Кабміну сталі відомі деякі макропоказники майбутнього бюджету. І міняти їх поки не обіцяють. "Я думаю, прийняті сьогодні на Кабміні (базові показники, - "Подробиці") навряд чи поміняються. Це жорсткі речі, це принципові речі, можуть мінятися цифри усередині розподілу, перш за все витрат", - підкреслила Ірина Акімова.

Всупереч деяким побоюванням з приводу того, що неприйняття бюджетної декларації відобразиться на бюджетній політиці Кабміну, названі 11 вересня показники багато в чому співпадають з ще весняними прикидками уряду. Так, по словах присутніх, наступного року очікується 3-процентне зростання ВВП і 8-процентний – рівня інфляції. Номінальний валовий внутрішній продукт озвучений не був, але раніше Кабінет міністрів розраховував на 1694,8 мільярдів гривень. Також відомо, що розрахунки на майбутній рік ведуться з урахуванням дефіциту держбюджету в 2,7 відсотка ВВП (зіставно з біля 50-мільярдним дефіцитом бюджету на нинішній рік)  і граничного державного боргу в 32,5 відсотка ВВП (спочатку мова велася про 31 відсоток). А деякі значущі показники публічно не обнародувалися зовсім – наприклад, "приблизна" ціна газу. За словами профільного міністра, питання балансу "блакитного палива" ще обговорюються. Але раніше Едуард Ставицький з оптимізмом розповідав про "реекспортні" переговори: "Підписано нову угоду в місті Ессон, це відбулося 5 вересня, між НАК "Нафтогазом" і компанією RWE, в якому передбачене питання як реалізації, так і сховища. Я не вдаватимуся в комерційну складову, тому що це комерційна таємниця між двома компаніями. Одне хочу сказати, що формула ціни нижча, навіть з урахуванням 100 дол. знижки, яка дається за Чорноморський флот".

Ступінь реалістичності бюджету залежить від підсумкових "прибутково-витратних" планів уряду. Так, незабаром після ухвалення бюджету на 2013 рік економісти задавалися питанням, як Кабміну знайти засоби, достатні для утримання ситуації в рамках запланованої пристойності. Схожі сумніви можуть з'явитися і тепер. Особливо в умовах, коли керівництво країни визнає – звична прибуткова база скорочуватиметься. "У 2014 реальний сектор економіки одержить зниження ставок податків: ПДВ – до 18%, податок на доходи підприємств до 16%, тому необхідно передбачити компенсатори можливих тимчасових втрат бюджету, зокрема визначитися з переліком об'єктів, пропонованих до приватизації", - анонсував на початку вересня прийдешні зміни Микола Азаров. Якщо врахувати значущість знижуваних податків для прибуткової частини – положення справ дійсно обіцяє бути цікавим. Раніше, при підготовці так і не проголосованого проекту основних напрямів бюджетної політики, серйозні надії покладалися на перелік стандартних інструментів, не останнє місце серед яких займали зовнішні запозичення (для покриття дефіциту спеціального фонду) і внутрішні – для "латання" вже загального фонду.

Закінчення читайте тут.

© 2022 - Економічні новини
   
| Середа, 17. Серпня 2022 || Економічні новини |