Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Про причини росту продажів будматеріалів

Про причини росту продажів будматеріалів

PDFДрукE-mail

В сучасних економічних відносинах, на будь-якому рівні, ріст продажів того чи іншого товару значною мірою залежить від кредиторських можливостей на ринку. Простіше кажучи, споживачі більше купують, якщо їм під ці покупки дають гроші різноманітні кредиторські установи. Будівельний ринок у цьому плані також залежній від купівельної спроможності споживачів кредитів. А ще компаніям-постачальникам будівельних матеріалів, аби забезпечити ріст в продажах своєї продукції, доводиться надавати покупцям відстрочки платежів. Залежно від ліквідності товару, маркетингової політики конкретних виробництва чи торговельної мережі, терміни відстрочки можуть суттєво різнитися у часі.

Перевага товарного кредиту для покупців очевидна – непотрібно тратити значні оборотні кошти, як при передоплаті або оплаті по факту. Покупці можуть планувати графіки погашення заборгованості, зводити до мінімуму ризики отримати неякісний товар. Постачальник, звісно ж, дещо страждає від товарних кредитів, адже у нього скорочуються обігові кошти, погіршується поточна ліквідність, проте, з іншого боку – продукція не залежується на складах і полицях. Наприклад, якщо споживачеві потрібна цегла будівельна, у значних партіях, а заплатити по факту він не готовий, тоді можна домовитися з постачальником про відстрочку платежу.

Надання будівельних матеріалів у відстрочку виступає серйозною перевагою у конкуренції на ринку, а інколи, й єдиним аргументом, який приваблює покупця. Питання у таких товарно-грошових відносинах між покупцем і продавцем часто полягає у балансі, який би не призводив до нестачі обігових коштів у виробника чи постачальника. Подібні питання часто допомагають вирішувати кредиторські установи, в першу чергу – банки, які і не допускають знекровлення згаданих вище економічних відносин. Банки часто фінансують покупки по факту пред’явлення їм накладних на відвантажений товар. Такі відносини називають факторингом.

Факторинг часто порівнюють із банківськими кредитами, проте, такий фінансовий продукт спрямований на задоволення різноманітних потреб постачальників. Достроковий платіж, одержаний в межах факторингового обслуговування, компанія може використати, наприклад, аби профінансувати свою поточну діяльність, а кредитний ресурс – спрямувати на інвестиційні або інноваційні засоби. Серед переваг факторингу перед кредитом – не потрібно заставного забезпечення, оформлювати безліч документів.

© 2022 - Економічні новини
   
| Середа, 17. Серпня 2022 || Економічні новини |