Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Приватизація 5% РЗД може пройти в кінці 2013 року

Приватизація 5% РЗД може пройти в кінці 2013 року

PDFДрукE-mail

Приватизація 5% РЗД може пройти в кінці 2013 рокуПриватизація 5% акцій ВАТ "Російські залізниці" може пройти в кінці 2013 року, повідомив заступник міністра транспорту РФ Олексій Циденов.

"Я думаю, у формі IPO і ближче до кінця року", - сказав Циденов журналістам в кулуарах Всеросійського з'їзду транспортників, відповідаючи на питання про форму і терміни приватизації пакету.

Пізніше в прес-службі міністерства уточнили, що йдеться про допеміссії, спосіб розміщення якої визначатиме уряд РФ.На минулому тижні Мінекономрозвитку РФ виступило з пропозицією приватизовувати до 5% інфраструктурної держмонополії в 2013 році. На думку глави міністерства Андрія Бєлоусова, приватизація цього пілотного пакету важлива для того, щоб, по суті, зробити компанію публічною і провести ринкову оцінку її вартості.

Уряд РФ в червні затвердив план, згідно з яким в 2012-2013 роках передбачалося приватизовувати 25% мінус одна акція РЗД. Глава залізничної монополії Володимир Якунін тоді ж заявив, що вважає нереальною приватизацію такого пакету в 2012-2013 роках і робити це треба після 2015 року. Він пояснив, що продавати акції РЗД треба не раніше, ніж буде ухвалене рішення про те, що завершений запрограмований етап реформування, і коли буде стабілізація на фінансових ринках і в економічній області в цілому.

Британська газета Independent з посиланням на слова Якуніна пізніше повідомляла, що РЗД, вартість яких оцінюється більш ніж в 1,7 трильйонів рублів, в рамках приватизації можуть розмістити акції на фондовій біржі Лондона в 2015-2016 роках.

У жовтні поточного року Якунін в інтерв'ю агентству "Прайм" говорив, що вважає розумним розміщувати у разі приватизації компанії на первинному етапі 5-10% акцій. На його думку, залучення ряду інвесторів з числа крупних фондів позитивно позначиться на подальшому вдосконаленні управлінської ланки компанії, виробленні стратегії і її авторитеті.

В кінці жовтня газета "Комерсант" з посиланням на джерело в міністерстві економічного розвитку РФ повідомила, що уряд РФ заздалегідь розглядає варіант private placement невеликого пакету акцій РЗД.

 

© 2022 - Економічні новини
   
| Четвер, 11. Серпня 2022 || Економічні новини |