Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Криптомайнери врятують Техас від енергокризи

Криптомайнери врятують Техас від енергокризи

PDFДрукE-mail

Майнери криптовалют у Техасі почали відключати електрику на своїх криптофермах, щоб знизити навантаження та допомогти енергомережі штату пережити зимові холоди. Такий внесок може врятувати Техас від нової енергетичної кризи. Про це повідомляє CNBC.

У лютому 2021 року енергосистема Техасу не витримала сильних морозів. Десять мільйонів жителів штату залишилися без електрики, сотні людей загинули. Зараз Техас знову переживає сильні холоди та бурі через арктичні вітри.

Одна з найбільших у США компаній з видобутку криптовалюту Riot Blockchain почала 1 лютого скорочувати енергоспоживання на своїх криптофермах Rockdale. «Поки що буря посилювалася, ми знижували споживання електрики на 98-99 відсотків. Тож зараз ми використовуємо лише один-два відсотки електроенергії», — розповіла директор компанії зі зв'язків Трістін Пейфер.

Приклад Riot наслідував криптовалютний майнер Rhodium Enterprises. Криптоферми компанії почали скорочувати енергоспоживання із 2 лютого. У компанії сподіваються, що це допоможе створити енергетичні запаси у разі сильної бурі. Інші майнери криптовалют заявили, що реагуватимуть на потреби енергосистеми в режимі реального часу.

Компанії з видобутку криптовалют не займаються відключенням енергії на альтруїстичних засадах. Енергомережею Техасу керує організація Ercot (Рада з надійності електропостачання Техасу). Для безперебійної роботи її мережі необхідний ідеальний баланс між попитом та пропозицією. Для регулювання попиту Ercot укладає з майнерами угоди, у межах яких фактично сплачує їм за відключення електроенергії у потрібний момент.

«Все, що вам потрібно зробити, це заплатити майнерам трохи більше, ніж вони заробили б за годину, видобуваючи біткоїн», - розповів інженер з видобутку біткоїнів Брендон Арванагі.

За словами президента Техаської ради із блокчейну Лі Братчера, майнери цифрових активів є потужним інструментом в арсеналі управління енергосистемою. Нинішня ситуація допоможе дізнатися, чи ці компанії можуть бути корисні для енергомережі. Кількість здобувачів криптовалют у штаті почала зростати після заборони на майнінг у Китаї.

Своєчасне відключення електроенергії в Техасі є особливо важливим. На решті території континентальної частини США електроенергію одержують від двох взаємозалежних енергомереж, що з'єднують штати. Техаська мережа Ercot є автономною і не пов'язана з жодною іншою енергосистемою Америки.

Енергетична криза в Техасі може початися через арктичні повітряні маси, які призведуть до сильних заморозків і снігопадів. Не по сезону низькі температури можуть призвести до збоїв в енергомережі та заморожуванні нафтовидобувних та газовидобувних районів штату.

© 2022 - Економічні новини
   
| Середа, 17. Серпня 2022 || Економічні новини |