Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Абрамович оголосив Чукотку банкротом

Абрамович оголосив Чукотку банкротом

PDFДрукE-mail

Губернатор Чукотки Роман Абрамович фактично оголосив банкротом Чукотський автономний округ, повідомляє НТВ.Ru. У посланні до депутатів місцевої Думи Роман Абрамович назвав 2001 рік "роком проб і помилок".

У посланні відзначено, що Чукотка знаходиться зараз у найглибшій фінансовій і економічній кризі: бюджетникам не платять зарплату по два-три місяці.

Сума заборгованості округу перед комерційними банками співставима з розміром річного бюджету округу. На Чукоткі практично повністю відсутній сучасний банківський сектор.

У посланні Романа Абрамовича також була відзначена украй важка ситуація в харчовій, перероблній і сільськогосподарській галузях. Фінансування соціальної сфери довгий час було орієнтовано лише на виплату заробітної платні, унаслідок чого не проводився ремонт будівель і споруд.

Роман Абрамович відзначив, що уряд округу не може і не даватиме необгрунтованих обіцянок і виступає проти спроб вирішити проблеми, які накопичилися, відразу. Проте план дій на найближчий рік вже є. Так, вже зараз в окрузі вживаються серйозні заходи зі зміцнення податкової дисципліни.

Розроблені проекти, завдяки яким велика частина населених пунктів Чукотки буде повністю забезпечена електроенергією. Велику увагу буде приділено розвитку оленярства.

Вживаються заходи і в соціальній сфері: зокрема, з вересня сільські жителі не платитимуть за утримання дітей в дитячих садах. Крім цього Абрамович пообіцяв, що продовжиться переселення людей похилого віку і інвалідів в центральні райони країни. Затверджена програма спеціального безкоштовного харчування вагітних жінок і дітей до двох років, розпочата програма здорового харчування для всіх дітей округу.

На території округу буде відкритий університетський комплекс. З метою підвищення якості освіти наступного року буде введена система грантів і персональних стипендій.

 

© 2022 - Економічні новини
   
| Четвер, 11. Серпня 2022 || Економічні новини |