Важливо  

Читайте також  У новому числі газети ПОСТУП

Перша сторінка   ·  Казус Аграмунта  Погляд   ·  Українсько-польська війна пам'ятників: новий виток  Поступ у Львові   ·  Львівське сміття: I'll be back    ·  У Львові затримано понад 30 учасників масової бійки (ФОТО)  Поступ з краю   ·  Мільярди Януковича: українська влада отримала нову тему для піару  Поступ у світі   ·  КНДР пригрозила знищити атомну підводний човен ВМС США з ракетами Tomahawk  Тема Поступу   ·  Одеса: новий епіцентр антиукраїнських процесів?  Точка зору   ·  Українська весна. Як довгі травневі вихідні допомагають об'єднанню нації  Економіка у Поступі   ·  А у нас в трубі газ: чи зможе Україна відмовитися від імпорту палива  Калейдоскоп Поступу   ·  Розкрито походження свійських коней  Спорт-Поступ   ·  Кличко програв британцю Джошуа в бою за титул чемпіона світу  Пост-Factum   ·  Огрядний небіжчик викликав пожежу в американському крематорії 

Основні поняття економіки  

Японія не дозволяє Росії розпоряджатися в акваторії Південних Курил

Японія не дозволяє Росії розпоряджатися в акваторії Південних Курил

PDFДрукE-mail

Японський МЗС вимагає переглянути рішення російської влади про видачу ліцензій південнокорейським рибакам в акваторії Південних Курил.

Виступаючи в комісії у закордонних справах нижньої палати парламенту, глава МЗС Макико Танака підкреслила, що Токіо вважає ці острови своєю "одвічною територією" і не можемо погодитися з тим, що Росія на урядовому рівні дозволила південнокорейським рибакам вести промисел сайри в районі Південних Курил.

У вівторок, 19 червня, міністерство сільського господарства і рибальства Японії оголосило, що як захід у відповідь не видасть південнокорейським рибакам дозвіл на лов сайри в японській морській економічній зоні. При цьому особливу заклопотаність Японії викликає той факт, що Південна Корея не визнає японську юрисдикцію в морському районі, прилеглому до Південних Курил, які ось вже понад 50 років є об'єктом територіальної суперечки між Росією і Японією.

На дії Токіо негайно відреагував уряд Південної Кореї, представник якого заявив, "що промисел південнокорейських рибаків не має ніякого відношення до російсько-японської територіальної суперечки", і підтвердив, що промисел розпочнеться, як і передбачалося, наприкінці липня. Південна Корея також зажадала відміни санкцій проти своїх рибаків. Серед рибопромисловців Японії у зв'язку з цим розповсюджується занепокоєння, що нинішній конфлікт може призвести до введення у відповідь санкцій проти японських суден, які працюють в південнокорейській морській економічній зоні.

Відповідно до міжнародної конвенції з морського права Японія у 1996 році ввела біля свого узбережжя режим 200-мильної економічної зони, у тому числі і навколо Південних Курил, які вважає своєю територією. Проте конфліктів з приводу того, що акваторія Південних Курил входить в 200-мильну економічну зону Росії і повністю контролюється останньою, не виникало.

© 2019 - Економічні новини
   
| Четвер, 24. Січня 2019 || Економічні новини |