Важливо  

Читайте також  У новому числі газети ПОСТУП

Перша сторінка   ·  Казус Аграмунта  Погляд   ·  Українсько-польська війна пам'ятників: новий виток  Поступ у Львові   ·  Львівське сміття: I'll be back    ·  У Львові затримано понад 30 учасників масової бійки (ФОТО)  Поступ з краю   ·  Мільярди Януковича: українська влада отримала нову тему для піару  Поступ у світі   ·  КНДР пригрозила знищити атомну підводний човен ВМС США з ракетами Tomahawk  Тема Поступу   ·  Одеса: новий епіцентр антиукраїнських процесів?  Точка зору   ·  Українська весна. Як довгі травневі вихідні допомагають об'єднанню нації  Економіка у Поступі   ·  А у нас в трубі газ: чи зможе Україна відмовитися від імпорту палива  Калейдоскоп Поступу   ·  Розкрито походження свійських коней  Спорт-Поступ   ·  Кличко програв британцю Джошуа в бою за титул чемпіона світу  Пост-Factum   ·  Огрядний небіжчик викликав пожежу в американському крематорії 

Основні поняття економіки  

США гарантують рейтинговим агентствам відплату

США гарантують рейтинговим агентствам відплату

PDFДрукE-mail

європейське відділення Moody'sSEC - американська Комісія по цінних паперах і біржах попередила рейтингові агентства про те, що вона переслідуватиме їх відповідно до закону Додда-Френка, навіть якщо вони допустили порушення в інших країнах. Новий закон, що набув чинності в липні, дає SEC повноваження подавати позови у зв'язку з порушеннями, які здобули істотний ефект в США.

Ще у 2007 році розслідування SEC показало, що європейське відділення Moody's не стало знижувати роздуті оцінки облігацій CPDO на загальну суму 1 млрд доларів, керуючись власними інтересами. У січні 2007 року SEC виявила системний збій, в результаті якого борговим зобов'язанням був привласнений вищий рейтинг "ААА", тоді як рейтинг цих паперів повинен був бути на чотири ступені нижче.

Через деякий час Moody's виправило помилку, проте в квітні 2007 року відділення компанії ухвалило рішення не знижувати рейтинги CPDO, враховуючи "неприйнятні чинники", зокрема удар по репутації Moody's. Відділення почало знижувати рейтинги CPDO лише в січні 2008 року, посилаючись на ринкові умови, а не на власні помилки.

Таким чином, на думку SEC, агентство вводило в оману інвесторів по всьому світу.

Відділення компаній Moody's, McGraw-Hill Cos., Standard & Poor's і Fitch зіткнулися з переслідуванням з боку Конгресу і федеральних регуляторів США за те, що вони виставили максимальні оцінки американським облігаціям, забезпеченим іпотекою категорії subprime. Як відомо, в 2007 році ці папери обвалилися. Кредитна криза, що послідувала за цим, привела до списань на суму 1,8 трлн доларів по всьому світу.

Після цього на агентства обрушився гнів регуляторів і політиків. У травні прокуратура США заявила, що перевірить рейтингові агентства, зокрема найкрупніші. Вона вважає, що окремі аналітики цих компаній могли навмисно присуджувати паперам завищений рейтинг.

Останнім часом рейтингові агентства, навчені гірким досвідом, дають самі песимістичні прогнози і сміливо знижують рейтинги слабких економік і компаній.

© 2019 - Економічні новини
   
| Четвер, 24. Січня 2019 || Економічні новини |