Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Експерти: у 21 столітті їжа дорожчатиме, не дивлячись на стрімке зростання попиту

Експерти: у 21 столітті їжа дорожчатиме, не дивлячись на стрімке зростання попиту

PDFДрукE-mail

в 21-му столітті людство зіткнеться з істотним дорожчанням сільськогосподарської продукціїПопит на продовольство на планеті в першій половині 21-го століття подвоїться. Це буде пов'язано як з високими темпами росту народонаселення, так і з ростом доходів жителів багатьох країн, що розвиваються,  що приведе до збільшення споживання продуктів харчування, вважає Харальд фон Віцке, який очолює міжнародний аграрний "мозковий центр" - Гумбольдтський форум з питань продовольства і сільського господарства.

Професор Берлінського університету імені Гумбольдта фон Віцке висунув тезу, що якщо впродовж всього 20-го століття ціни на продукти, не дивлячись на стрімке зростання попиту, послідовно знижувалися, то в 21-му столітті людство, навпаки, зіткнеться з істотним дорожчанням сільськогосподарської продукції. А тому, заявив фон Віцке в інтерв'ю DW-world, нинішні ціни на зерно, що різко злетіли цього року через природні катаклізми в різних частинах земної кулі, всього через пару років вважатимуться вже не виключенням, а нормою.

Учений відзначає: у багатьох регіонах не залишилося територій, які можна залучити до виробництва продуктів харчування. А там, де вони ще є у вигляді тропічних лісів або саван, "ми не хочемо їх експлуатувати з екологічних і кліматичних міркувань тому, що прагнемо зберегти унікальні флору і фауну".

Друга серйозна причина того, що пропозиція сільгосппродукції вже більше не росте минулими темпами, - це глобальна проблема браку води. Третя - дорожчання енергії.

Учений пропонує підвищувати продуктивність сільськогосподарської праці на вже оброблюваних площах. Він покладає надії на країни, що розвиваються, і на держави з перехідною економікою, зокрема на Росію, Україну, Казахстан. Їм належить кардинально підвищити ефективність свого сільського господарства, - це і в їх власних інтересах, і на користь людства.

© 2022 - Економічні новини
   
| Середа, 17. Серпня 2022 || Економічні новини |