Важливо  

Читайте також  У новому числі газети ПОСТУП

Перша сторінка   ·  Казус Аграмунта  Погляд   ·  Українсько-польська війна пам'ятників: новий виток  Поступ у Львові   ·  Львівське сміття: I'll be back    ·  У Львові затримано понад 30 учасників масової бійки (ФОТО)  Поступ з краю   ·  Мільярди Януковича: українська влада отримала нову тему для піару  Поступ у світі   ·  КНДР пригрозила знищити атомну підводний човен ВМС США з ракетами Tomahawk  Тема Поступу   ·  Одеса: новий епіцентр антиукраїнських процесів?  Точка зору   ·  Українська весна. Як довгі травневі вихідні допомагають об'єднанню нації  Економіка у Поступі   ·  А у нас в трубі газ: чи зможе Україна відмовитися від імпорту палива  Калейдоскоп Поступу   ·  Розкрито походження свійських коней  Спорт-Поступ   ·  Кличко програв британцю Джошуа в бою за титул чемпіона світу  Пост-Factum   ·  Огрядний небіжчик викликав пожежу в американському крематорії 

Основні поняття економіки  

Експерти: у 21 столітті їжа дорожчатиме, не дивлячись на стрімке зростання попиту

Експерти: у 21 столітті їжа дорожчатиме, не дивлячись на стрімке зростання попиту

PDFДрукE-mail

в 21-му столітті людство зіткнеться з істотним дорожчанням сільськогосподарської продукціїПопит на продовольство на планеті в першій половині 21-го століття подвоїться. Це буде пов'язано як з високими темпами росту народонаселення, так і з ростом доходів жителів багатьох країн, що розвиваються,  що приведе до збільшення споживання продуктів харчування, вважає Харальд фон Віцке, який очолює міжнародний аграрний "мозковий центр" - Гумбольдтський форум з питань продовольства і сільського господарства.

Професор Берлінського університету імені Гумбольдта фон Віцке висунув тезу, що якщо впродовж всього 20-го століття ціни на продукти, не дивлячись на стрімке зростання попиту, послідовно знижувалися, то в 21-му столітті людство, навпаки, зіткнеться з істотним дорожчанням сільськогосподарської продукції. А тому, заявив фон Віцке в інтерв'ю DW-world, нинішні ціни на зерно, що різко злетіли цього року через природні катаклізми в різних частинах земної кулі, всього через пару років вважатимуться вже не виключенням, а нормою.

Учений відзначає: у багатьох регіонах не залишилося територій, які можна залучити до виробництва продуктів харчування. А там, де вони ще є у вигляді тропічних лісів або саван, "ми не хочемо їх експлуатувати з екологічних і кліматичних міркувань тому, що прагнемо зберегти унікальні флору і фауну".

Друга серйозна причина того, що пропозиція сільгосппродукції вже більше не росте минулими темпами, - це глобальна проблема браку води. Третя - дорожчання енергії.

Учений пропонує підвищувати продуктивність сільськогосподарської праці на вже оброблюваних площах. Він покладає надії на країни, що розвиваються, і на держави з перехідною економікою, зокрема на Росію, Україну, Казахстан. Їм належить кардинально підвищити ефективність свого сільського господарства, - це і в їх власних інтересах, і на користь людства.

© 2019 - Економічні новини
   
| Віторок, 22. Січня 2019 || Економічні новини |