Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Лукашенко більше не бажає російської допомоги в будівництві АЕС

Лукашенко більше не бажає російської допомоги в будівництві АЕС

PDFДрукE-mail

Білоруський лідер Олександр Лукашенко визнає наявність проблем з РосієюБілоруський лідер Олександр Лукашенко визнає наявність проблем з Росією з питаннь будівництва білоруської АЕС і не виключає можливості відмови від послуг російської сторони в цьому питанні.

"Так, існують (проблеми - прим. ред.). Слід подумати про іншого інвестора, ми ніколи не скидали цю тему з рахунків", - цитує "Інтерфакс" заяву Лукашенко, яку він зробив у п'ятницю в ході робочої поїздки в Мінську область. "Так, ми працювали з росіянами, ми виходили з того, як вони пообіцяли. Вони настійно вимагали від нас, щоб вони будували цю станцію", - сказав білоруський президент. При цьому, додав президент, "ми з багатьма інвесторами були в контакті, але вирішили на користь Росії".

Потім, продовжив глава держави, "через чисті суб'єктивні чинники нас почали придавлювати". "Ви знаєте ці чинники, це в одному ключі, що відбувається по інших напрямах", - сказав президент. У зв'язку з цим він доручив уряду "провести останні переговори з Росією і запитати прямо: ви будуватимете, чи ні?".

"Перший раз вони нам запропонували подвійну ціну. Ми говоримо, що за таку ціну станцію будувати не будемо", - пояснив Лукашенко. Надалі, за його словами, російська сторона запропонувала "створити якесь СП, яке продаватиме білоруську електроенергію на захід".

"Вибачте, ми беремо у вас кредит, і не дешевий, ми його повертатимемо. Яке ви маєте відношення до нашого товару? - запитав Лукашенко і додав: - Вони (у Росії) несолідно поводяться".

"Тому ми не скидаємо з рахунків інших інвесторів і найближчим часом визначимося, хто будуватиме у нас атомну електростанцію", - заявив білоруський президент.

"Якщо Росія не будуватиме АЕС у нас, а зараз йдуть ці переговори, то ми домовлятимемося з іншим інвестором. В світі вони є, пропозиції на цей рахунок у нас є", - відзначив президент Білорусії.

Відзначимо, що раніше у п'ятницю глава Білорусії вже виступив з безсторонньою для Москви заявою.

Зокрема, він шукає можливість одержати максимальну вигоду від експорту картоплі. Як заявив Олександр Лукашенко в ході робочої поїздки в Мінську область, "у нас немає нафти і газу, нам щороку піднімають на це ціни. Ми теж продаємо і хочемо з урахуванням зростання цін на вуглеводневу сировину і інші складові собівартості одержати своє щастя в ціні".

За словами Лукашенко, необхідно надати допомогу потерпілим від засухи російським регіонам. "Треба допомогти нашим друзям в Росії, вони платять, у них досить нафти, газу, і ми готові міняти", - сказав білоруський лідер. Він підкреслив, що "зерно треба продавати у виняткових випадках, комбікорми, муку - в обмежених кількостях". "Тому що ціни ще виростуть, тому сьогодні продавати треба молоко і м'ясо", - сказав президент Білорусії.

Також нагадаємо, що розбіжності з приводу входження Білорусії в Митний союз і черговий виток "газової війни" стали приводом для інформаційної війни, що розвернулася останнім часом, між Москвою і Мінськом. Експерти вважають, що реакцією Білорусії може стати шантаж в рамках Митного союзу, заборона на її території російських телеканалів і розв'язування нової "газової війни".

Не дивлячись на те, що Білорусія несподівано швидко погодилася на вступ до Митного союзу, Лукашенко всіма силами намагатиметься зупинитися на стадії МС, інакше він втратить економічну основу свого президентства, заявив замглави Інституту країн СНД Володимир Жаріхін.

На думку експерта, оскільки з об'єднаного економічного простору почнеться вільний рух капіталу, це приведе до краху моделі корпоративної держави, якою є Білорусія. Як відзначає політолог, оскільки за митними угодами імпорт оплачуватиметься на кордоні МС, Лукашенко може шантажувати Москву тим, що не віддасть гроші.

Заява про вступ в силу Митного кодексу Митного союзу Росії, Білорусії і Казахстану була підписана на саміті ЄврАзЕС - про це заявив на початку липня президент РФ Дмитро Мєдвєдєв. "Поживемо - побачимо", - так прокоментував угоду Олександр Лукашенко. Він заявив: "Ми виходитимемо з того, що будь-який союз, особливо близьких братських держав, повинен бути на благо, приносити благо народам, зокрема Митний союз".

До цього білоруський і російський лідери обмінялися різкими заявами. Дмитро Мєдвєдєв розкритикував білоруського колегу за недолік політичної підтримки процесу формування Митного союзу. Лукашенко відправив листи 80 впливовим російським політикам і бізнесменам, де роз'яснив позицію Мінська по недавньому газовому конфлікту. Мєдвєдєв назвав це "розсилкою спаму".

© 2022 - Економічні новини
   
| Середа, 17. Серпня 2022 || Економічні новини |