Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Ціни на лососину в Росії виростуть вдвічі

Ціни на лососину в Росії виростуть вдвічі

PDFДрукE-mail

Через зниження улову ціни на лососину цього року значно виростутьЧерез зниження улову ціни на лососину цього року значно виростуть, що позначиться і на загальному зростанні споживчих цін на рибу

З початку року і до середини серпня майже на третину знизиться улов червоної риби російськими рибаками. У 2009 році було виловлено 540 тисяч тонн, але цього року в кращому разі буде виловлено 360 тисяч тонн лососевих видів риб, повідомив РБК daily керівник інвестиційно-аналітичної групи ГК "Хладопродукт" Тімур Мітупов. Через зниження улову ціни на лососину цього року значно виростуть, що позначиться і на загальному зростанні споживчих цін на рибу. Сьогодні оптова ціна на горбушу на Далекому Сході складає в середньому близько 65 рублів за кілограм і продовжує рости, тоді як роком раніше вона складала близько 35 рублів. У Москві оптові ціни на горбушу зараз коливаються в межах 85-95 рублів - 45-50 рублів роком раніше.

Ще одна причина зростання цін в тому, що норвезька сьомга подолала психологічний бар'єр на оптовому ринку в 300 рублів за кілограм. З урахуванням митних платежів і сплати ПДВ при імпорті сьомги ціни в Росії виростуть в середньому на 15 рублів. Враховуючи і без того високу ціну на сьомгу, деякі імпортери почали відмовлятися від неї.

У цих умовах експерти побоюються, що на російському ринку виникне дефіцит червоної риби і, як наслідок, подальше зростання цін. Зате у російської риби з'являється можливість потіснити норвезьку сьомгу з російського ринку через свою дешевизну.

© 2022 - Економічні новини
   
| Середа, 17. Серпня 2022 || Економічні новини |