Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Білорусія створила комісію для регулювання ринку сільгосппродукції

Білорусія створила комісію для регулювання ринку сільгосппродукції

PDFДрукE-mail

Білорусія створила постійно діючу комісію для регулювання ринку окремих видів сільгосппродукціїБілорусія створила постійно діючу комісію для регулювання ринку окремих видів сільгосппродукції і продуктів її переробки, повідомляє агентство "Інтерфакс" з посиланням на міністерство сільського господарства і продовольства країни.

Комісія ухвалюватиме рішення про експорт зерна, продуктів його переробки, льоноволокна, маслосім'ян рапсу, масла рапсового і бурякової меліси. "Аналіз кон'юнктури ринку, що складається, у зв'язку із засухою в країнах Євросоюзу, СНД, в Китаї і Південній Австралії, показує, що прогнозується подальше збільшення попиту на зерно і продукти його переробки в ближньому і далекому зарубіжжі. Зростання попиту спричинить за собою збільшення експортних постачань цієї продукції, що, у свою чергу, може привести до її дефіциту на внутрішньому ринку (у разі її зведеного вивозу)", - сказав представник міністерства.

Як мовиться в повідомленні Белстата, Білорусія в січні-червні 2010 року збільшила експорт продовольства на 49,8% - до 1,484 млрд доларів, імпорт на 3,4% - до 780,8 млн. доларів.

Частка продовольчих товарів в загальному об'ємі експорту країни за підсумками січня-червня склала 13,2% проти 10,9% в січні-червні 2009 року. Основними позиціями білоруського експорту продовольства в першому півріччі поточного року залишалися молочні і м'ясні продукти. Експорт зерна за звітний період склав 1,9 тисячі тонн на суму 443 тисяч доларів.

У загальному об'ємі імпорту Білорусії в січні-червні 2010 року частка продовольства склала 5,3% проти 5,8% в січні-червні 2009 року. Серед основних позицій імпорту продовольчих товарів - зернові культури (68,2 тисячі тонн, зниження в порівнянні з показником першого півріччя 2009 року на 58,6%), рослинні масла (51,9 тисячі тонн, зростання на 0,4%).

© 2022 - Економічні новини
   
| Середа, 17. Серпня 2022 || Економічні новини |