Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Північна Корея попросила Угорщину списати 90% боргу

Північна Корея попросила Угорщину списати 90% боргу

PDFДрукE-mail

Північна Корея винна Угорщині близько 30 млн. клірингових рублівУгорські власті обнародували інформацію про те, що до них звернувся уряд Північної Кореї з проханням списати більше 90% боргу, пише газета Financial Times з посиланням на міністерство економіки Угорщини.

"Вони попросили нас взяти до уваги важкий економічний стан КНДР і списати більше 90% боргу", - заявив представник міністерства. Борги КНДР перед колишніми соціалістичними країнами утворилися ще за часів СРСР і номіновані в клірингових рублях, що використовувалися при зовнішньоторговельних розрахунках соцкраїн. Північна Корея винна Угорщині близько 30 млн. клірингових рублів, що сьогодні оцінюється приблизно в 10 млн. доларів.

Загальний зовнішній борг КНДР досяг 12 мільярдів доларів, що складає дві третини ВВП цієї тоталітарної держави.

Варто нагадати, що минулого тижня власті Північної Кореї звернулися до уряду Чехії зі схожою пропозицією - списати 95% боргу, а що залишилися 5% узяти женьшенем.

Заступник міністра фінансів Чехії Томаш Зідек заявив, що держава не проти виплати боргу великою партією цинку, яку можна перепродувати за вигідною ціною.

Посилаючись на дані спецслужб, Financial Times стверджувала, що зовнішня торгівля женьшенем і продуктами з нього знаходиться в руках тіньової структури "Бюро 39" Центрального комітету Трудової партії Кореї. Цей орган, імовірно, контролює близько 120 компаній і підкоряється особисто главі держави Кім Чен Іру. Через нього проходять всі нелегальні державні доходи, він же контролює надходження твердої валюти в КНДР.

Зараз у сферу діяльності "Бюро 39" входять практично всі торгові операції з іншими державами - від продажів екзотичних грибів і женьшеня і до торгівлі наркотиками і підробленими сигаретами. Вважається, що "Бюро 39" - це свого роду особистий фінансовий орган Кім Чен Іра.

© 2022 - Економічні новини
   
| Четвер, 11. Серпня 2022 || Економічні новини |