Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Ринки, що розвиваються, міняють модель споживання нафти

Ринки, що розвиваються, міняють модель споживання нафти

PDFДрукE-mail

Міжнародне енергетичне агентствоЕкономіки, що розвиваються, перевернули довгострокову модель глобального споживання нафти, відзначають експерти Міжнародного енергетичного агентства. Цього року попит на нафту в другому кварталі вперше виявився вищим, ніж в традиційний піковий зимовий сезон в Північній півкулі. Відповідні показники по кварталах склали 86,6 млн. баррелів в добу і рівно 86 млн. баррелів в добу, пише  Financial Times.

Класичний характер сезонності звичайно означав зростання цін на нафту під час зими в північній півкулі, потім на тлі потепління об'єм попиту знижувався. Але на тлі зростання попиту на нафту з боку таких країн, як Китай, Індія, Саудівська Аравія, Бразилія і Індонезія, характер сезонності міняється, і тенденція ця, на думку експертів МЕА, посилюватиметься. На цьому фоні можуть виникнути нові проблеми з переробляючими потужностями і логістикою.

Раніше попит на нафту в другому кварталі в порівнянні з першим падав на 1,5-2 млн. баррелів в добу, що дозволяло нафтопереробним заводам проводити поточний ремонт і профілактику. У періоди низького попиту можна було поповнити запаси і підготуватися до майбутніх піків споживання.

На відміну від решти світу, в багатьох країнах що розвиваються, економічна активність в першому кварталі після святкування нового року, як правило, сповільнюється, особливо в Китаї, де новий рік за місячним календарем зустрічають в січні-лютому, говорять експерти МЕА. У результаті споживання нафти в першому кварталі скорочується, а в другому різко росте. У більшості багатих країн тенденція сильно відрізняється.

Тепер глобальний підйом значною мірою визначають країни, що не входять в ОЕСР, це починає позначатися і на динаміці нафтового сектора. На думку експертів МЕА, в певний момент, коли споживання в цих країнах перевищить показники блоку ОЕСР, перший квартал на річному графіку може стати періодом мінімумів.

Деякі аналітики говорять, що МЕА дуже забігає вперед, прогнозуючи, що характер сезонності споживання змінився назавжди. Експерти також упевнені, що на поточну статистику вплинула економічна криза.

Варто додати, що, за прогнозами МЕА, світовий попит на нафту трохи виросте до кінця поточного року і в 2011 році, але будь-яке його можливе збільшення буде нейтралізовано, якщо економічний підйом буде повільніший, ніж очікується, заявило в минулу середу агентство. Згідно з підрахунками МЕА, в середньому добовий об'єм споживання нафти у 2010 році складе 86,6 млн. баррелів в добу, в 2011 - 87,9 млн. баррелів в добу. Це прогнози були трохи підвищені в порівнянні з колишніми після перегляду оцінок очікуваного економічного підйому МВФ.

© 2022 - Економічні новини
   
| Четвер, 11. Серпня 2022 || Економічні новини |