Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Ізраїль просить Путіна зупинити продаж Сірії надзвукових протикорабельних ракет

Ізраїль просить Путіна зупинити продаж Сірії надзвукових протикорабельних ракет

PDFДрукE-mail

прем'єр-міністр країни Біньямін НетаньяхуІзраїль намагається зірвати збройову операцію між Росією і Сірією. За даними Haaretz, прем'єр-міністр країни Біньямін Нетаньяху попросив свого російського колегу Володимира Путіна зупинити продаж надзвукових протикорабельних ракет.

Найбільше побоювання у Ізраїлю викликають ракети "Яхонт", здатні завдати удару по суднах супротивника з відстані 300 кілометрів. На думку уряду країни, у разі продажу сірійці можуть передати ці ракети угрупуванню "Хизбаллах", як це було під час Другої ліванської війни у 2006 році. Тоді угрупування, шиїта, користувалося російською протитанковою зброєю. Міністр оборони Ізраїлю Ехуд Барак має намір відправитися до Москви для переговорів з Анатолієм Сердюковим. За даними джерела, близького до відомства, міністри обговорюватимуть операцію з Сірією.

У квітні в ЗМІ пройшла інформація, що Сірія передала декілька ракет дальньої дії типу "Скад", розроблених за допомогою північнокорейських або російських технологій, прихильникам руху, ісламізму, "Хизбаллах".

У травні Ізраїль заявив, що захоплений в грудні в Бангкоку вантаж північнокорейської зброї був призначений для рухів ХАМАС і "Хизбаллах".

Як повідомляв в травні глава Федеральної служби по військово-технічній співпраці Михайло Дмітрієв, РФ планує продати Дамаску партію реактивні винищувачі, вертольоти, системи ППО, а також протитанкове озброєння.

Йдеться про постачання Сірії фронтових винищувачів МІГ-29, що вважаються головними супротивниками американських F-16, що складають основу ізраїльських ВПС, новітніх ракетно-артилерійських зенітних комплексів малого радіусу дії "Панцир-С1", а також бойових вертольотів і протитанкових ракетних комплексів.

Сірія вже має в своєму арсеналі як декілька десятків комплексів "Панцир-С1", так і близько 50 винищувачів МІГ-29.

Правда, Дамаск не одержав могутніших озброєнь, до яких він виявляє цікавість: перехоплювачі МІГ-31Е, зенітно-ракетні комплекси (ЗРК) С-300 і оперативно-тактичні ракети "Іскандер".

© 2022 - Економічні новини
   
| Четвер, 11. Серпня 2022 || Економічні новини |