Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Президент Кіпру критикує ЄС за умови фіндопомоги і чекає допомоги РФ

Президент Кіпру критикує ЄС за умови фіндопомоги і чекає допомоги РФ

PDFДрукE-mail

Прапор КіпруПрезидент Кіпру Дімітріс Хрістофіас розкритикував у суботу Євросоюз за умови фінансової допомоги його країні і виразив надію, що Росія підтримає острівну державу, повідомило Афінське агентство новин.
Кіпр чекає кредитів ЄС і МВФ в розмірі приблизно 17 мільярдів євро, щоб стабілізувати дефіцит і борг, а також провести рекапіталізацію банків країни, потерпілих від реструктуризації грецького боргу. Хрістофіас вирішив не балотуватися на другий п'ятирічний термін на загальних президентських виборах, які відбудуться 17 лютого.

"Росіяни наші друзі. Якщо вони нам допоможуть, то не ставитимуть нас на коліна і не зажадають неприйнятних поступок, які приведуть кіпрську економіку до 15-річного застою і дозволять нашим кредиторам запустити руку у вуглеводневі ресурси (Кіпру)", - заявив Хрістофіас. Він також повідомив, що російські власті обіцяли йому готовність брати участь в допомозі Кіпру, але тільки спільно з Євросоюзом. Росія вже позичила Кіпру 2,5 мільярдів євро під невисокий відсоток до 2016 року. Кіпр попросив п'ятирічного відстрочення по цьому кредиту.

На відміну від Росії, ЄС зводить на Кіпр несправедливі звинувачення, вважає Хрістофіас. "Нас називали навіть злодіями і говорили, ніби то на Кіпрі відбувається відмивання брудних грошей", - сказав президент Кіпру. За його словами, Кіпр не погодиться на "розпродаж національного багатства" і на переговорах з кредиторами відмовився виконати вимогу про приватизацію державних монополій.

© 2022 - Економічні новини
   
| Середа, 17. Серпня 2022 || Економічні новини |