Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Після вступу в ЄС хорватські рибаки бояться зростання конкуренції і жорсткіших правил

Після вступу в ЄС хорватські рибаки бояться зростання конкуренції і жорсткіших правил

PDFДрукE-mail

1 липня Хорватія стала 28-й країною Європейського союзу. Крім переваг, це означає також необхідність дотримання загальноєвропейських правил і норм.

Хорватські рибалки, яких в країні налічується майже 4000, дивляться в майбутнє з певним песимізмом. Вони побоюються строгих законів ЄС – наприклад, втрати дотацій, необхідності змінювати вид сітей, ловити далі від берега і посилення конкуренції.

Хорватське узбережжя Адріатичного моря відзначаться певною специфікою. Це порівняно невелика і неглибока акваторія, до чого рибалкам доводиться пристосовуватися, зокрема, використовуючи особливі сіті, приманки і інші риболовецькі снасті. Проте це не відповідає загальним правилам рибальства ЄС, яка базується в основному на рибному промислі, що здійснюється в Атлантичному океані.

Заміна знарядь рибного лову обійдеться кожному в суму понад 13 000 євро, що навряд чи окупиться. При цьому саме рибний лов є найбільш популярним видом сімейного бізнесу, який, крім іншого, забезпечує свіжою рибою численні ресторани на узбережжі Хорватії.

Читайте також: Куди з'їздити на рибалку за кордоном

Приєднання до Євросоюзу означає також зростання конкуренції і відкриває доступ у хорватські територіальні води будь-якій риболовецькій шхуні ЄС. Хорвати бояться, в основному, "набігів" італійських колег. Вони стверджують, що на хорватському боці Адріатики у три-чотиро разо більше риби, тому тут люблять займатися ловом іноземні рибаки.

Хорвати також скаржаться на бюрократію, яка змусить їх зважувати улов і заповнити анкети. Якщо риби на хорватському узбережжі стане менше, а рибний лов складнішим, це, поза сумнівом, підніме ціни в ресторанах.

Більше інформації на цю тематику читайте на  рибальському сайті http://midnightco.com/

Сусідня з Хорватією Словенія, якій також належить невелика частина Адріатичного узбережжя, приєдналася до ЄС у 2004 році. З того рибальство там помітно скоротилося.

© 2022 - Економічні новини
   
| Середа, 17. Серпня 2022 || Економічні новини |