Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Латунні лати, мідний меч

Латунні лати, мідний меч

PDFДрукE-mail

мідні шиниБоротьба на російському ринку кольорового прокату йде за кожного клієнта. З виробників залишаться ті, хто зуміє максимально скоротити витрати і переозброїтися

Уральські виробники прокату з міді і сплавів кольорових металів (нікелю, латуні і бронзи) другий рік поспіль втрачають доходи. За підсумками першого кварталу 2014 року виручка найбільш великих впала на 16 - 20%. Не дивно: попит на високомаржинальну продукцію все нижче, а лом, так необхідний для виробництва, наздогнав за ціною первинний метал, і його пропозиція на ринку стрімко скорочується. Російська галузь обробки кольорових металів (ОКМ), завантажена замовленнями лише наполовину, насилу утримує позиції на власному ринку, поступаючись більш ефективним імпортерам.

Ошукані очікування

На три уральських заводи ОКМ - Каменськ-Уральський (підконтрольний ГК «Ренова»), Ревдинский (Уральська гірничо-металургійна компанія; УГМК) і Гайський (афільований з московськими бізнес-структурами) - припадає близько 45% виробництва прокату з міді та її сплавів у Росії. А якщо врахувати ще два заводи УГМК, розташовані в інших регіонах, вийде, що під контролем уральських промисловців сьогодні дві третини галузі.

Показники її роботи оптимізму не вселяють. У 2011 - 2012 роках у Росії спостерігався відновлювальне зростання в обробній промисловості і машинобудуванні: ці галузі, безпосередні споживачі кольорового прокату (прутка, листа, труб і електротехнічних шин), найбільш постраждали від кризи. Підйом відчувався і на експортному напрямку. Прокатники кольорових металів планували розширення продажів на внутрішньому і зовнішніх ринках, їх доходи зростали.

Проте вже за підсумками 2013 року, за інформацією інституту «Цветметобработка» (її використовує Кіровський завод ОКМ) і оцінками учасників ринку, випуск кольорового металопрокату в країні скоротився на 3,5% (до 79,5 тис. тонн; тут і далі відносні дані приведені до відповідного періоду 2012 року, якщо не вказано інше). На Уралі незначне зростання продемонстрував лише зробив наголос на експорт Каменськ-Уральський завод - 1,5%, але зберегти доходи йому не вдалося: виручка впала на 3% (до 5,09 млрд рублів), прибуток - на 18% (до 234,9 млн рублів). Найсильніше за обсягами виробництва просів Ревдинсmкий - мінус 13,7%. Він втратив у виручці 18% (до 2,57 млрд рублів), а прибуток від продажів скоротив втричі (до 33,8 млн рублів). Причому, як зазначив комерційний директор УГМК-ОКМ Дмитро Киташев, фінансові результати підприємств холдингу в 2013 році виявилися вище запланованих. Гайський завод ОКМ, скоротив випуск за 2013 рік на 0,8%, фінансову звітність ще не опублікував, але судячи з численних позовів від кредиторів, його становище ще гірше. Тим більше, що тут кілька разів встигли змінитися власники, і сьогодні виробничий комплекс заводу і бізнес з випуску та продажу продукції ГЗОКМ - в різних руках.

Світлина з сайта worldua.info

© 2022 - Економічні новини
   
| Середа, 17. Серпня 2022 || Економічні новини |