Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Мінфін США закликав створити коаліцію країн, що вводять антиросійські санкції країн

Мінфін США закликав створити коаліцію країн, що вводять антиросійські санкції країн

PDFДрукE-mail

Міністр фінансів США Джанет Йеллен під час дискусії, організованої на майданчику газети New York Times, запропонувала створити коаліцію країн, які вводять санкції проти Росії через спеціальну військову операцію в Україні. Про це повідомляє Поступ в Україні.

На мій погляд, нам потрібна досить численна група країн, які були б згодні запроваджувати санкції проти Росії
Джанет Йеллен міністр фінансів США


На думку Йеллен, створення такої коаліції необхідне, «щоб зробити санкції ефективнішими у глобальному масштабі».

Обмеження прибутку Росії від нафти


При цьому Йеллен зазначила, що присутність російської нафти на ринках необхідна «з метою стримування зростання глобальних цін на нафту та уникнення стрибка, який здатний спровокувати світову рецесію». Вона закликала зберегти потік палива з Росії та обмежити при цьому прибуток Москви.

Наша країна є частиною світового нафтового ринку, який піддається геополітичним впливам. Зважаючи на глобальну природу цього ринку, для нас майже неможливо убезпечити себе від потрясінь на кшталт тих, що відбуваються в Росії і рухають світовими цінами на нафту.
Джанет Йеллен міністр фінансів США


Коментуючи ситуацію в США, глава Мінфіну зазначила, що адміністрація президента Джо Байдена зробила все можливе зниження вартості енергоресурсів. Серед вжитих заходів вона виділила рішення вивільнити нафту з національних стратегічних резервів і наголосила, що без нього ціна бензину на автозаправках стала б ще вищою.

6 червня агентство Bloomberg опублікувало матеріал, у якому пояснило провал політики США та їхніх союзників щодо Росії. На думку журналістів, він полягає у відмові низки країн світу виступати проти російських дій в Україні.

Зокрема, критикувати спецоперацію відмовилася частина країн Африки, Латинської Америки та Азії. Так, під час голосування в Генасамблеї ООН від засудження спецоперації утрималися 35 країн, зокрема Китай, Індія та ПАР. Журналісти вважали це «просто бентежною терпимістю» і назвали такий результат «серйозною помилкою» західних країн, який слід «виправляти». На їхню думку, російські збройові поставки, китайські інвестиції та «нехтування з боку США» навіяли багатьом країнам безперспективність союзу з американською стороною.

В агентстві вважали, що така ситуація стає всесвітньою тенденцією. На Саміті Америк лідери регіону висловили опір «прагненню США запрошувати країни на власний розсуд». А саміт США-АСЕАН, який пройшов у травні у Вашингтоні, зазнав «оглушливого фіаско», зазначили там.

Крім того, Китай поставив вакцини від коронавірусу «багатьом бідним країнам», а Росія залишається ключовим постачальником зброї, зерна та добрив для Індії та Африки.

Багатьом країнам, що бідують, Пекін поставив вакцини від коронавірусу. Росія ж була і залишається ключовим постачальником зброї, а також зерна та добрив для Індії та значної частини Африки. При цьому ні Москва, ні Пекін не ставлять запитань щодо свободи виборів та прав людини.
Bloomberg


Хто зводить санкції нанівець?

За інформацією видання Nihon Keizai, Китай та Індія знижують ефективність санкцій Заходу, введених проти Москви, збільшуючи закупівлі російських енергоресурсів і зводять рестрикції нанівець.

Як зазначається у матеріалі, доходи Росії від збільшення обсягу постачання ресурсів альтернативним покупцям зросли, незважаючи на введені США та країнами Євросоюзу обмеження на постачання російської нафти. Видання наводить дані газети Refinitiv, згідно з якими обсяг сирої нафти, що імпортується Китаєм з Росії морським шляхом, без урахування трубопроводів, зріс більш ніж на 40% порівняно з січнем. У той же час морський імпорт російської нафти в Індію виріс з нуля в січні до трохи менше 700 000 барелів на день у травні.

Крім того, видання вказує на значне збільшення експорту вугілля до Індії, коли Китай також працює над розширенням поставок цього ресурсу. Журналісти не виключають і зростання імпорту російського зрідженого природного газу (ЗПГ) Китаєм влітку, відзначаючи, що індійські енергетичні компанії значно розширили спотові закупівлі ЗПГ із Росії.

© 2022 - Економічні новини
   
| Четвер, 11. Серпня 2022 || Економічні новини |