Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Путін перевів пенсіонерів і бюджетників на карти «Мир»

Путін перевів пенсіонерів і бюджетників на карти «Мир»

PDFДрукE-mail

Президент Росії Володимир Путін підписав закон, який зобов'яже банки використовувати виключно національні платіжні системи при здійсненні операцій за рахунками фізичних осіб, що отримують грошові виплати з бюджету або державних позабюджетних фондів. Документ опублікований на офіційному порталі правової інформації.

Закон поширюється на виплати грошового утримання, зарплат працівників державних і муніципальних установ, пенсій і стипендій.

Карти національної платіжної системи «Мир» з 1 липня будуть видаватися всім, хто звернувся за відкриттям банківського рахунку для отримання виплат з бюджету. Ті, хто вже отримує такі кошти, повинні будуть оформити картки до 1 липня 2018 року, а для пенсіонерів цей термін збільшений до 1 липня 2020-го. Їх обслуговування буде безкоштовним лише для пенсіонерів.

Крім цього, документ зобов'язує всіх продавців, чия виручка від реалізації товарів перевищує 40 мільйонів рублів, забезпечити прийом карток «Мир» не пізніше 1 жовтня. Банки повинні почати приймати їх не пізніше 1 липня. В майбутньому планується налагодити емісію карт за кордоном.

В кінці квітня повідомлялося, що оператор карт «Мир» і MasterCard ведуть переговори про спільний випуск кобейджинговых карт, які будуть прийматися за кордоном. Аналогічні переговори проходять і з Visa.

«Мир» — російська національна платіжна система, її оператором виступає Національна система платіжних карт (НСПК). Необхідність створення НСПК виникла влітку 2014 року, коли Visa і MasterCard через санкції США проти Росії припинили обслуговувати карти низки російських банків.

Російські банки випустили більше п'яти мільйонів карт «Мир». Зараз їх виробляють понад 70 банків і приймають понад 95 відсотків терміналів і банкоматів з функцією зняття готівки.

© 2022 - Економічні новини
   
| Середа, 17. Серпня 2022 || Економічні новини |