Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Росію звинуватили в нелегальній торгівлі на мільярди

Росію звинуватили в нелегальній торгівлі на мільярди

PDFДрукE-mail

Обсяги нелегальних операцій російських компаній з іноземними контрагентами можуть досягати 45 мільярдів доларів на рік, випливає зі звіту міжнародної неурядової організації Global Financial Integrity (GFI), увагу на який звернуло РБК.

Автори дослідження оперували даними за 2015 рік. За їх підрахунками, потенційний незаконний приплив коштів в Росію тоді склав 24,6 мільярда доларів, відтік - 20,4 мільярда.

Зазначені суми вийшли за рахунок фальсифікації даних в рахунках-фактурах російських імпортерів і експортерів при транскордонних операціях. Основними цілями махінацій автори називають прагнення штучно зменшити імпортні мита, відмити нелегально отримані доходи або вивезти капітал за кордон в обхід валютного контролю.

У рейтингу GFI Росія займає четверте місце в світі за обсягами нелегальних операцій після Китаю (376,4 мільярда доларів), Мексики (67 мільярдів) і Польщі (47,2 мільярда).

Раніше стало відомо, що багато західних країн, які підтримали антиросійські санкції, збільшили товарообіг з Росією в 2018 році. Лідерами за цим показником стали Польща (зростання товарообігу на 37,5 відсотка), Молдавія (31 відсоток) та Швейцарія (30,1 відсотка).

© 2022 - Економічні новини
   
| Четвер, 11. Серпня 2022 || Економічні новини |