Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

У Греції вперше з 2008 року зріс квартальний ВВП

У Греції вперше з 2008 року зріс квартальний ВВП

PDFДрукE-mail

ВВП Греції в другому кварталі 2013 роки зріс у порівнянні з першим кварталом. Про це, як повідомляє Reuters, заявив міністр фінансів Греції Янніс Стоурнарас. Точну цифру чиновник не навів, але якщо його попередні дані підтвердяться, це означатиме, що ВВП Греції зріс вперше з початку кризи в 2008 році.

Агентство Eurostat про загальну динаміку ВВП в єврозоні відзвітувало ще на початку вересня. У прес-релізі, втім, наголошувалося, що ці дані носять попередній характер, оскільки по низці країн інформація ще не оброблена. Зокрема, Eurostat нічого не повідомив і про поквартальну зміну ВВП у Греції у першій половині 2013 року.

В порівнянні з тим же періодом 2012 року ВВП Греції, як наголошувалося в звіті Eurostat, в другому кварталі скоротився на 4,6 відсотка, що свідчило про уповільнення обвалу: кварталом раніше аналогічний показник становив 5,6 відсотка, а в третьому кварталі 2012 року — 6,7 відсотка.

Греція — одна європейських країн, які найбільше постраждали від кризи. Через постійний дефіциту бюджет вона не змогла обслуговувати свій зовнішній борг без допомоги сторонніх неринкових кредиторів (Єврокомісії, ЄЦБ і МВФ), які на пільгових умовах виділили Греції близько 240 мільярдів доларів. У серпні в ділових ЗМІ з'явилися чутки про те, що Греції буде потрібно додаткова допомога.

З 2008 року ВВП Греції вже впав більш, ніж на чверть, а безробіття продовжує залишатися одним з найвищих у Європі — в травні 2013 року вона досягла позначки у 27 відсотків.

© 2022 - Економічні новини
   
| Середа, 17. Серпня 2022 || Економічні новини |