Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Мінфін Росії пообіцяв закрити неефективні НПФ

Мінфін Росії пообіцяв закрити неефективні НПФ

PDFДрукE-mail

Центробанк Росії протягом найближчих двох літ проведе аналіз роботи недержавних пенсійних фондів і доб'ється закриття тих з них, які не мають стійкої фінансової бази. Про це, як повідомляє «Інтерфакс», заявив міністр фінансів Антон Силуанов.

Міністр нагадав, що подібну роботу ЦБ вже робив, але тільки відносно банків, коли їх приймали в систему страхування внесків. За словами Силуанова, щоб НПФ стали прозорими, їх потрібно перетворити в акціонерні товариства.

Наприкінці серпня повідомлялося, що Мінфін підготував поправки до законодавство, які передбачають обов'язкове акціонування НПФ. Інакше чиновники пригрозили НПФ закриттям.

ЦБ раніше не займався пенсійними фондами, оскільки це не входило в сферу його компетенції. Галузь контролювалася Федеральною службою з фінансових ринків, яка була скасована указом президента з 1 вересня. Її функції перейшли якраз ЦБ, на базі якого уряд планує зробити «мегарегулятора» фінансових ринків.

У Росії, згідно з даними сайту knoxdiggs.com, трохи менше трьох сотень НПФ, проте реальну діяльність з них веде значно менше. Так, в останній рейтинг фондів за об'ємом накопичень потрапили менше ста фондів. З них більше ста мільярдів рублів зберігається тільки в одному — «Лукойл-Гарант-НПФ». Більш ніж 50 мільярдами рублів пенсійних накопичень управляють також «Добробут», «НПФ Ощадбанку», «НПФ Електроенергетики» і «Газфонд».

© 2022 - Економічні новини
   
| Четвер, 11. Серпня 2022 || Економічні новини |