Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Уряд схвалив виключення населення із заморожування тарифів

Уряд схвалив виключення населення із заморожування тарифів

PDFДрукE-mail

Уряд Росії схвалив ідею Мінекономрозвитку про заморожування тарифів природних монополій тільки для промисловості. Про це заявив міністр фінансів Антон Силуанов. Раніше передбачалося, що заморожування тарифів розповсюдять і на населення.

За словами Силуанова, для населення тарифи в найближчі три роки ростимуть на величину інфляції попереднього року із знижуючим коефіцієнтом 0,7 (тобто величина інфляції мінус 30 відсотків). Міністр відзначив, що уряду «хотілося б поставити нуль», але не «можна одурюватися».

Підвищення тарифів для населення приведе до збільшення загальної інфляції в країні. Якщо раніше передбачалося, що в 2014 році вона складе 4,5 відсотка, то тепер, за розрахунками уряду, вона буде 4,8 відсотка. Прогноз буде виконаний при дотриманні ряду макроекономічних показників, у тому числі і середньорічної ціни на нафту в 93 долари за барель, з якої і верстався оновлений бюджет.

Для промислових підприємств заморожування тарифів відбудеться на один рік, в 2015-му і 2016-му роках вартість товарів і послуг природних монополій складе по п'ять відсотків, тобто буде трохи вищий за інфляцію.

Раніше ідею заморожування тарифів природних монополій критикували в держкомпаніях, яких це обмеження торкнеться. Наприклад, в «Газпромі» і РЖД відзначали, що недоотримання грошей монополіями приведе до скорочення їх витрат, що, зрештою, позначається і на наповненні бюджету, а також на соціальній стабільності в країні.

Рішення про заморожування тарифів було ухвалено урядом на тлі стагнації в промисловості і різкому спаді зростання ВВП, який вперше за останні роки виявився нижчим за середньосвітовий показник. Зростання промвиробництва у Росії за вісім місяців 2013 роки був нульовим.

© 2022 - Економічні новини
   
| Четвер, 11. Серпня 2022 || Економічні новини |