Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Лукашенко назвав «Уралкалій» банкротом

Лукашенко назвав «Уралкалій» банкротом

PDFДрукE-mail

Російська компанія «Уралкалій» є банкротом, хоч і намагається це приховати. Про це заявив президент Білорусії Олександр Лукашенко. Він додав, що у нього є інформація про пасиви «Уралкалія» на 12 мільярдів доларів і про активи тільки на два мільярди.

Лукашенко відзначив, що вже доручив відправити дані про банкрутство «Уралкалія» на Московську і Лондонську біржі. «Мені здається, що Лондонська біржа, одержавши подібну інформацію, ахне взагалі», — передбачив президент Білорусії.

Олександр Лукашенко висунув і ще декілька претензій до російської компанії, зокрема, звинувативши керівників «Уралкалія» в підтасовуванні фінансової звітності. Конфлікт російського виробника добрив з «Беларуськалієм» президент Білорусії пояснив бажанням основного акціонера «Уралкалія» Сулеймана Керімова (його ім'я у промові Лукашенко не прозвучало, він вжив лише словосполучення «головний господар») добитися зниження цін на акції і придбати їх за низькими цінами.

Разом з тим, Лукашенко не виключив, що конфлікт з «Беларуськалієм» виник через бажання власників російської компанії приховати власні проблеми. «На виробництві на "Уралкалії" одні проблеми: затоплені копальні, місто просідає, доводиться переселяти людей», — додав президент Білорусії.

В «Уралкалії» на заяви Лукашенко поки що не відреагували, акції компанії на Московській біржі з початку торгової сесії впали на один відсоток при зростанні індексу ММВБ на 1,6 відсотка.

Президент Білорусії розкритикував «Уралкалій» на тлі безперервного конфлікту між цією компанією і «Беларуськалієм». У середині вересня сторони зробили декілька примирливих заяв, проте конфлікт все одно наразі далекий від завершення. Так, гендиректор «Уралкалія» Владислав Баумгертнер вже декілька тижнів продовжує знаходитися під вартою у Мінську.

В останні декілька років «Уралкалій» та «Беларуськалій» продавали калій на міжнародному ринку разом через єдиного трейдера, тим самим не конкуруючи один з одним. Наприкінці літа 2013 року «Уралкалій» звинуватив білоруських партнерів у продажу не через трейдера і вийшов із спільного підприємства, що тут же обвалило ціни на калій і акції самого «Уралкалія». Він сподівається відновити рівень продажів за рахунок збільшення обсягів і завоювання ринку, на якому раніше працював спільний трейдер.

© 2022 - Економічні новини
   
| Четвер, 11. Серпня 2022 || Економічні новини |