Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

ЗМІ дізналися про брак коштів у ВЕБу

ЗМІ дізналися про брак коштів у ВЕБу

PDFДрукE-mail

ВЕБу потрібна масштабна держпідтримка, щоб у нього була можливість фінансувати масштабні інфраструктурні проекти. Про це пише в номері від 19 вересня газета «Коммерсант» з посиланням на неназване джерело в уряді.

За даними видання, загальний об'єм докапіталізації, якої потребує держкорпорація, становить1,1 трильйонів рублів до 2020 року. Саме така сума приводилася в доповіді консультанта ВЕБу, компанії McKinsey. Документ обговорювався 10 вересня на засіданні робочої групи, яка відбирає проекти для наглядової ради ВЕБу. У Мінфіні визнали, що докапіталізація ВЕБу — «реально існуюча проблема», і пообіцяли зайнятися її рішенням.

Як вважають в McKinsey, додаткова капіталізація потрібна ВЕБу у зв'язку з високою вірогідністю дефолтів по кредитах, виданих на неринкових умовах. Об'єм таких позик, виданих ВЕБом, оцінюється в 400 мільярдів рублів. Ще 700 мільярдів рублів в капітал держкорпорації потрібно внести, щоб ВЕБ міг вкладати засоби в інфраструктурні проекти рівня сочинської Олімпіади 2014 роки.

На 1 липня поточного року активи ВЕБу складали 2,82 трильйонів рублів. На розгляді в держкорпорації знаходяться проекти на загальну суму два трильйони рублів. Капітал ВЕБу за шість років з 2007 року збільшився з 180 мільярдів до 380 мільярдів рублів, проте докапіталізація відбувалася, коли засоби держкорпорації використовувалися для створення статутного капіталу дочірніх структур. Таким чином, наприклад, був сформований капітал Фонду розвитку Далекого Сходу і Байкальського регіону і РФПІ (Російського фонду прямих інвестицій).

18 вересня голова ВЕБу Володимир Дмитрієв повідомив, що наглядова рада держкорпорації вирішив збільшити фінансування деяких об'єктів олімпійського будівництва в Сочі на 5-10 мільярдів рублів. Про які проекти йде мова, Дмитрієв не уточнив. Крім того, в середу ВЕБ схвалив надання гірничо-металургійної компанії «Мечел» кредитів приблизно на 2,7 мільярдів доларів на освоєння Ельгінського вугільного комплексу в Якутії, а також погодився увійти до статутного капіталу «Сухого», виробника лайнерів Sukhoi Superjet 100.

© 2021 - Економічні новини
   
| Віторок, 20. Квітні 2021 || Економічні новини |