Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Шувалов виступив за дозвіл паралельного імпорту

Шувалов виступив за дозвіл паралельного імпорту

PDFДрукE-mail

Зняття заборони на паралельний імпорт підтримав перший застпник голови уряди Ігор Шувалов. Про це в номері від 15 квітня пише financebis.net. Як указує видання, раніше за дозвіл паралельного імпорту виступали тільки у Федеральній антимонопольній службі (ФАС), вважаючи, що це дозволило б знизити внутрішні ціни на товари.

Як підкреслює financebis.net, рішення про зняття заборони на паралельний імпорт ще не остаточне: його ще належить обговорити на нараді у прем'єр-міністра Дмитра Медведєва, а потім і у президента Владимира Путіна. У Мінекономрозвитку і Мінпромторзі дотепер виступають проти дозволу на паралельний імпорт. У міністерствах вважають, зокрема, що зняття заборони скоротить інвестиції у виробництво на території Росії.

За даними видання, обмеження на неофіційний імпорт в уряді все ж таки планують залишити без змін. Так, щоб не порушувати домовленості з автовиробниками, які локалізують виробництво в Росії, буде окремо врегульований неофіційний імпорт запчастин. Також за допомогою технічних регламентів може бути обмежений паралельний імпорт продуктів харчування, ювелірних прикрас та інших товарів, які зараз ввозяться при держконтролі.

Паралельний імпорт товарів в Росії заборонений статтею 1487 Цивільного кодексу, що набула чинності з 2008 року. Ввозити товари може тільки правовласник або уповноважений дилер з письмового дозволу правовласника, щоб не було порушене виняткове право на товарний знак.

© 2022 - Економічні новини
   
| Четвер, 11. Серпня 2022 || Економічні новини |