Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Нафта рекордно дешевшає разом з рублем

Нафта рекордно дешевшає разом з рублем

PDFДрукE-mail

Так дешево «бочка» не коштувала з 2010 року


Ціна сорту Brent пішла під $80 за барель, пробивши цей психологічний бар'єр. За одну торговельну сесію вона подешевшала майже на $2. А з початку року «бочка» втратила в ціні аж $30. У цьому зв'язку часто говорять про «змову» проти Росії США і Саудівської Аравії - мовляв, вони опускають ціну, щоб розхитати зав'язаний на нафту російський бюджет. Але все може виявитися прозаїчнішим. 27 листопада відбудеться засідання ОПЕК, на якому будуть розглядати скорочення видобутку заради зростання ціни. Напередодні міністерство енергетики Об'єднаних арабських еміратів дало зрозуміти, що ОПЕК не налаштований різко скорочувати видобуток. Але висока ціна вигідна низці гравців, наприклад, Ірану чи Венесуелі, які тільки що вийшли на ринок. А низька не так вже й вигідна самим арабським країнам. Чи немає такого, що прихильники дорогої нафти напередодні засідання самі «опускають» ціну, щоб довести ситуацію до абсурду і спонукати ОПЕК діяти? - гадають аналітики.

Рубль між тим, ледве заспокоївшись після потрясінь минулої п'ятниці, передбачувано не витримав зведень з нафтових полів, і почав падати, пише worldcrisis.ru. Адже за оцінками інвестфонду Hermitage Capital Росію за ціною $80 чекає дефолт через два роки, за $60 - через рік. Чи вірні такі розрахунки, про це можна сперечатися, але вони «тиснуть» на свідомість інвесторів, тим більше, що третину російського бюджету - це гроші від нафти, і нікуди від цього не дітися. В результаті до моменту, коли пишуться ці рядки, рубль подешевшав щодо долара на 33 копійки, щодо євро - на 74 копійки.

Панікувати не треба, закликає директор Московської міжнародної валютної асоціації Олексій Мамонтов, ЦБ відпустив курс у вільне плавання, і тепер на нього будуть дуже гостро впливати всі новини.

- Звикайте, що рубль до долара буде метатися між 40 і 50, - говорить він, - І що це не буде мати ніякого серйозного значення. Ера, коли курс крутився навколо якоїсь стабільної позначки місяцями, минула. Коливання будуть все частішими і все з більшим розмахом.

Прямого впливу на ціни це не зробить, продавці все одно будуть фіксувати ціни від деяких середніх значень. Бігати до обмінника всякий раз, як прийдуть неприємні звістки, теж не варто. Треба вибрати свою стратегію особистих інвестицій і її дотримуватися. Інструменти відомі: банківські депозити, золоті сертифікати, готівкова валюта, покупки. У всіх цих методів є плюси і мінуси.

© 2022 - Економічні новини
   
| Четвер, 11. Серпня 2022 || Економічні новини |